دستگاه‌های خودپرداز بانک به اسکنر عنبیه چشم مجهز می‌شوند

0

CitiBank

دستگاه‌های ATM مدت‌هاست که از فناوری یکسانی جهت تشخیص هویت استفاده می‌کنند که همان سیستم پسوردی قدیم است، حال سیتی‌بانک تصمیم گرفته تا این دستگاه‌ها را با نمونه‌های جدید که قابلیت اسکن عنبیه چشم را دارند تعویض کند، بنابراین نخستین دستگاه‌های ATM مجهز به تشخیص هویت بیومتریک را جایگزین خودپردازهای قدیمی نماید. کمپانی بزرگ سازنده خودپرداز آمریکا یعنی DIEBOLD، سیتی‌بانک را در به‌کارگیری این فناوری همراهی می‌کند. استفاده از سنسورهای اسکن عنبیه چشم مدتی است که در تلفن‌های‌همراه نظیر پرچمدار جدید مایکروسافت انجام پذیرفته و در آن کاربر به‌جای استفاده از سیستم کد از سیستم تشخیص هویت بیومتریک استفاده می‌کند، در دستگاه‌های خودپرداز مجهز به این فناوری روند تشخیص هویت بسیار سریع است به‌طوری‌که در عرض 10ثانیه می‌تواند روند تشخیص را انجام دهد.

وین مالون مدیر بخش ATM گروه سیتی‌بانک اعلام کرده است در دو سال اخیر استفاده کاربران از خدمات بانک‌داری تحت تلفن‌همراه 5 تا 13 درصد رشد را تجربه کرده است، اما این شرکت قصد ندارد در به‌کارگیری این فناوری در خودپردازهایش عجله کند و بهتر است خوب منتظر بمانند تا دریابند این سیستم ارزش سرمایه‌گذاری را دارد یا نه؟

دانیل ون دایک، تحلیلگر وال‌استریت‌ژورنال بیان‌کرده مردم اعتماد چندانی به اسکنرهای بیومتریک ندارند، خصوصا باتوجه به تجربه بد استفاده از این فناوری در انتخابات ایالات‌ متحده‌ آمریکا، پس چگونه آن‌ها می‌توانند به استفاده از اسکنر بیومتریک برای دریافت وجه نقد اعتماد کنند؟

ایده دیگر سیتی‌بانک برای خودپردازهای جدیدش Janus نام‌دارد، Janus یک خودپرداز دوکاره است که می‌تواند امکان استفاده از دستگاه بدون‌ نیاز به کارت و تنها با ارتباط با متصدی بانک را تامین کند و رسید را از طریق ایمیل به اطلاع کاربر برساند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید