دستگاه‌های نظارتی فقط مچ ما را می‌گیرند/ جای خالی تشویق سازمان‌های نظارتی از مدیران دولتی

0

هاشمی از مچ گیری دستگاه‌های نظارتی گله کرد و گفت: سازمان‌های نظارتی به جای کمک و تشویق مدیران دولتی فقط مچ ما را می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛
 قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در همایش ملی نشان ایمنی و سلامت که در مرکز همایش های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد از وضعیت نامناسب تهران نسبت به یزد گفت و افزود: در یزد بیشتر ترددها با دوچرخه صورت می‌گیرد من هم بیش از 30 سال بود که دوچرخه سوار نشده ‌بودم دوچرخه قدیمی درخواست کردم که نه ترمز داشت و نه زین؛ البته شهر یزد مشکلات شهر ما را ندارد. 

وی با اشاره به تلاش های صنایع غذایی ادامه داد: خوشحالم که شرکت‌های صنایع غذایی به عنوان یک ایرانی در تلاش اند تا مردم سالم بمانند. اگر چه در کشور قدر شناسی از این حوزه زیاد دیده نمی‌شود و حمایت‌های لازم صورت نمی‌گیرد. 

وی اظهار داشت: امیدواریم با راه‌اندازی سامانه سازمان غذا و دارو و الکترونیکی شدن خدمات نه تنها شاهد افزایش سرعت و کاهش مراجعه مردم باشیم بلکه با پیشگیری از سلیقه پردازی و اعمال نظرهای شخصی  رو به رو شویم به طور کلی امیدوارم شاهد تغییر و تحول اساسی در این موضوع باشیم.

هاشمی از کمرنگ بودن نقش دانشگاه ها در حوزه غذا گفت: جای خالی دانشگاه‌ها و گروه‌های دانشگاهی در موضوع غذا حس می‌شود. این حوزه‌ها باید با موضوع غذا پیوند بخورند و همچنین رسانه‌ها به گونه‌ای با ما همکاری کنند تا بتوانیم بدون رودربایستی در این مورد صحبت کنیم. جای تعجب است با وجود فارغ‌التحصیلان بسیار در حوزه تغذیه همچنان مشکلاتی داریم و انتظار کاری کارستان را از سازمان غذا و دارو در این زمینه داریم. 

وی آمار عوارض آشامیدنی‌ها و خوراکی ها را نگران کننده خواند و گفت: در این خصوص مردم بی‌توجه اند در قدیم مردم این عقیده را داشتند که مرگ برای همسایه حق است اما تصور نمی‌کردند که این واقعیات برای خودشان نیز ممکن است اتفاق بیفتد، روز گذشته در یزد آمار نگران کننده 70 درصدی افزایش وزن را داشتیم که در تهران اوضاع بدتر است. 

وی اظهار داشت: باید گفت، افرادی که در حوزه غذا ودارو جنس تقلبی می‌فروشند برای بیمار کردن و مسموم کردم مردم پول می‌گیرند پس جرمشان از یک قاتل هم بیشتر است. 

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی در این حوزه مسئولیت سنگینی دارد که در بسیاری موارد قاطع عمل نکرده و غایب هستند. گروه‌های نظارتی فقط مچ ما را می‌گیرند و به جای کمک کردن و تشویق کردن مدیران دولتی از ما ایراد می‌گیرند. 

هاشمی به موضوع قاچاق اشاره کرد و ادامه داد: امسال سال اقدام و عمل است اما بدون مبارزه جدی با قاچاق و حمایت از تولید داخل نمی‌توان به اقتصاد مقاومتی کمک کرد. چندی پیش نماینده ‌ی محترمی در تلویزیون از راههای غیر قابل جلوگیری ورود قاچاق گفت، اما باید توجه داشت که ما یک جنبده کوچک را کشف می‌کنیم پس می‌توان با یک تریلی نیز برخورد قاطع داشت. 

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید