دستگاه های هیبریدی به زودی جایگزین تبلت ها خواهند شد

0

دستگاه های هیبریدی به زودی جایگزین تبلت ها خواهند شد

با وجود اینکه تبلت ها دستگاه های جدیدی به حساب نمی آیند و از سال ها قبل توسط شرکت های مختلف تولید و در دسترس کاربران خاص قرار می گرفتند، اما باید پذیرفت که دوره طلایی این گجت ها پس از معرفی آیپد توسط اپل آغاز شد. در سال های اولیه و با ورود سامسونگ به بازار رقابت، تبلت ها نیز فروش بسیار چشمگیری را تجربه کردند اما پس از گذشت مدتی و در واقع با فروکش کردن جو اولیه ناشی از معرفی یک محصول جدید، روند کاهشی فروش تبلت ها نیز آغاز شد.

کار به جایی رسید که حتی معرفی دستگاه های جدیدتر اپل که معمولا موجی هم به همراه خود در بازار ایجاد می کنند قادر به تغییر شرایط به سمت این ابزارها نبودند. اما مایکروسافت با معرفی خانواده سرفیس خود، توانست برگ برنده ای را رو کند که شرایط را به نفع این شرکت تغییر داده و دسته ای جدید در بین گجت های دیجیتال ایجاد کند. تبلت های Surface مایکروسافت که با شعار جایگزینی لپ تاپ ها وارد بازار شدند تا اندازه ای پیشرفت کردند که حالا به یک منجی برای بازار تبلت ها به حساب می آیند. عرضه دستگاه های متعدد از سوی کمپانی های مختلف و حتی ورود اپل به بازار تبلت / لپ تاپ ها در حالی که همواره با فلسفه وجودی چنین دستگاه هایی مخالف بود نشانگر همین نکته است. حالا و بر اساس گزارشی که موسسه IDC منتشر کرده، تبلت / لپ تاپ های هیبریدی همچنان در حال پیشتازی در بازار میان تلفن های هوشمند و لپ تاپ های پیشرفته می باشند. بر اساس گزارش سه ماهه اول سال 2016، تعداد 46.7 میلیون دستگاه تبلت به فروش رسیده که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 10 درصدی بوده و نسبت به سه ماهه قبل از آن نیز 33 درصد کاهش را نشان می دهد. البته با وجود این کاهش فروش، قیمت تبلت ها تقریبا ثابت مانده و میانگین آن در حدود 240 دلار تخمین زده می شود.

اما تبلت / لپ تاپ های ویندوزی در این بازار رو به افول شاید درخشان ترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته اند. با وجود اینکه این دستگاه ها تنها 14 درصد از فروش را به خود اختصاص داده اند، اما به دلیل قیمت بالاتر آنها نسبت به نمونه های اندرویدی، 20 درصد از درآمد فروش را در اختیار دارند. همچنین تبلت های اپل نیز با در اختیار داشتن 22 درصد از بازار فروش، از نظر درآمدی 39 درصد سهم از بازار را در اختیار دارند. در طرف مقابل نمودار نیز دستگاه های اندرویدی با وجود در اختیار داشتن 64 درصد از بازار فروش، از نظر درآمدی 41 درصد را به خود اختصاص می دهند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید