دستگیری تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی از سوی سپاه پاسداران

0

دستگیری تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی از سوی سپاه پاسداران

شب گذشته وب سایت گرداب به عنوان ارگان رسمی فرماندهی امنیت سایبری سپاه پاسداران، در اطلاعیه ای از دستگیری، احضار و یا دعوت بیش از 450 صفحه، کانال و گروه تلگرامی خبر داد.

بر اساس این گزارش، این افراد به دلیل فعالیت در بخش های متضاد با امنیت اخلاقی، مدلینگ و توهین به عقاید دینی مردم دستگیر شده اند. به گفته گرداب، درخواست های مردمی برای برخورد با مجرمان در فضای مجازی یکی از اصلی ترین مشوق ها برای برخورد با این دسته از مدیران شبکه های مجازی بوده است. همچنین در ادامه این اطلاعیه آمده است که شبکه های اجتماعی به صورت مستمر مورد رصد قرار گرفته و با هر شخص یا گروهی که در راستای مجرمانه اقدام به انتشار اخبار کند برخورد خواهد شد. عنوان شده است که دستگیری این افراد به دلیل انتشار مطالبی بر اساس بندهای الف و ب مصادیق محتوای مجرمانه در شبکه های اجتماعی واتس اپ، تلگرام و اینستاگرام صورت گرفته است.

با نگاهی به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و بندهای الف و ب آن می توان پیش بینی بهتری از نوع محتوای خلاف تشخیص داده شده از سوی فرماندهی امنیت سایبری سپاه پاسداران پی برد. بر این اساس، بند الف مصادیق محتوای مجرمانه به موارد علیه عفت و اخلاق عمومی ارتباط دارند و از نمونه های آن می توان به موارد زیر شاره کرد:

– اشاعه فحشا و منکرات

– تحریک و تشویق به فساد و ارتکاب جرایم

– انتشار محتوای مبتذل و مستهجن

همچنین در بند ب نیز به محتوای علیه مقدسات اسلامی برخورد می کنیم که از میان نمونه های آن می توان موارد زیر را برشمرد:

– محتوای مخالف موازین اسلامی

– اهانت به دین اسلام، پیامبر و معصومین

– نقل مطالب از نشریات و رسانه ها و احزاب و گروه هاي داخلی و خارجی منحرف و مخالف اسلام به نحوي كه تبليغ از آنها باشد

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید