دستیار صوتی Hound سیری اپل را به زانو در می‌آورد

0

گیگر :

خصوصیتی که اتفاقاً برای این دمو تبلیغاتی خوب است. او در این ویدیو قابلیت‌های Hound را به وب‌سایت Tech Insider نمایش می‌دهد. دستیار صوتی جدیدی که روز سه‌شنبه برای پلتفورم‌های اندروید و iOS منتشر گردید.

مهاجر بدون هیچ وقفه‌ای با سرعت به تلفن اندرویدی خود می‌گوید:«جمعیت ژاپن و چین چند نفر و پایتخت‌هایشان کجا و مساحتشان به مایل مربع و کیلومتر مربع چه مقدار است و همچنین به من بگو که چند نفر در هند زندگی می‌کنند و کد ناحیه کشور‌های آلمان، فرانسه و ایتالیا چیست؟»

اپلیکیشن Hound نیز بلافاصله تمامی نتایج را با دقت فوق‌العاده‌ای اعلام می‌کند.

اگر شما حتی نصفی از این اطلاعات را از سیری یا Google Now می‌خواستید، این دو دستیار صوتی نمی‌توانستند هیچ کمکی به شما کنند. مهاجر با سرعت تمام صحبت می‌کند تا قدرت Hound، دستیار صوتی‌ای که کمپانی او یعنی SoundHound در 9 سال اخیر مشغول ساخت آن بوده است را به رخ بکشد.
شما احتمالاً SoundHound را به واسطه اپلیکیشن تشخیص موسیقی این شرکت که مشابه Shazam است، بشناسید. اما مهاجر Hound را به عنوان هدف اصلی این کمپانی و ایده‌ای که او یک دهه بیش به سرمایه‌گذاران ارایه کرد، توصیف می‌کند.

او کنترل صوتی را پیشرفت طبیعی ما در برقراری ارتباط با تکنولوژی می‌داند. ابتدا کیبورد‌ها خلق شدند و پس از آن صفحه‌های لمسی جای آن‌ها را تصاحب کردند. مهاجر می‌گوید که تا چند سال آینده ما با تمام اشیا اطرافمان صحبت کرده و با آن‌ها تعامل خواهیم داشت و او می‌خواهد که تکنولوژی پشت Hound در مرکز تمامی این‌ها باشد.

اپلیکیشن Hound از مکانیزمی که مهاجر آن‌ را «تبدیل گفتار به نوشتار» می‌خواند، استفاده می کند تا سرعت پردازش سوال‌های مطرح شده را افزایش دهد. در حالی که بیشتر دستیار‌های صوتی ابتدا صدای شما را به متن تبدیل کرده و سپس تلاش می‌کنند تا چیزی که شما می‌خواهید را پیدا کنند، موتور Hound تمامی این کار‌ها را در همزمان انجام می‌دهد. Hound عملکردی مشابه مغز انسان دارد. مهاجر در این ارتباط می‌گوید:«اگر شما بتوانید این کارها را در یک زمان انجام دهید، فرآیند سریع‌تر خواهد بود.»
همچنین سطحی از پیچیدگی سوال‌های مطرح شده‌ای که Hound متوجه آن‌ها می‌شود، دیگر دستیار‌های صوتی را ابتدایی جلوه می‌دهد.

اگر شما از سیری ساعت را بخواهید، او به شما زمان را می‌گوید. شما همچین می‌توانید مولفه دیگری مثل «ساعت به وقت توکیو» را اضافه کرده و جواب بگیرید. شرایط مشابهی برای وضعیت آب و هوایی برقرار است. اما اگر شما تلاش کنید که سوالی چون «خورشید 2 روز قبل از کریسمس سال 2021 در توکیو چه ساعتی طلوع می‌کند؟» بپرسید، سیری هیچ نتیجه‌ای را برای شما فراهم نخواهد کرد.

اما Hound بدین شکل نیست(جواب 6:47 صبح است).
مهاجر از Hound سوال می‌کند که رهن یک خانه 1.2 میلیون دلاری چقدر است. این اپلیکیشن در ادامه از شما پراخت اولیه، مدت رهن و محدوده علاقه شما را سوال می‌کند تا بهترین نتیجه را بیابد. مهاجر به منظور به رخ کشیدن قدرت Hound، تمامی جواب‌هایی که داده بود را در قالب سوال چالش‌انگیز دیگری مطرح می‌کند و Hound با سرعت جواب دقیقی را می‌دهد.
یکی از مشکلات اصلی دستیار‌های صوتی این است که آن‌ها متوجه مفهوم نمی‌شوند. اگر از سیری بخواهید که کافی‌شاپ‌های نزدیک به شما را پیدا کند و سپس از میان آن‌ها، کافی‌شاپ‌هایی را بخواهید که اینترنت وای فای رایگان دارند، همان لیست قبلی جلوی شما قرار می‌گیرد. با وجود تمامی پیشرفت‌های صورت گرفته، سیری و Google Now همچنان به قدری باهوش نیستند که بتوانند با شما مکالمه‌ای چون یک دستیار واقعی و مانند انسان داشته باشند.

اما از سمت دیگر، Hound در این زمینه بی‌نظیر عمل می‌کند. به لطف همکاری با Expedia، مهاجر به اپلیکیشن می‌گوید که هتل‌هایی در سانفرانسیسکو که فردا و برای دو روز جالی خالی دارند و هزینه هر شب آن‌ها بین 200 تا 400 دلار بوده و باشگاه و استخر دارند را به او نشان دهد.
پس از آن که نتایج نشان داده شد، او از برنامه می‌خواهد که لیست را بر اساس کمترین قیمت مرتب کرده اما پایین‌تر از 250 دلار نباشد و هلتی که وای‌فای ندارد را نشان ندهد. Hound به خوبی متوجه دو نفی به کار رفته در جمله او(نداشتن وای‌فای و زیر 250 دلار نبودن) می‌شود.

او از سیری می‌خواهد که رستوران‌های نزدیک به غیر از چینی را نشان دهد، اما سیری همچنان رستوران‌های چینی را نیز در نتایجش می‌آورد. Hound این اشتباه را مرتکب نشده و در عوض رستوران‌های ژاپنی و کره‌ای نزدیک در منهتن را نمایش می‌دهد. سیری می‌داند که یک سیب چه مقدار کالری دارد اما Hound قادر است بگوید چه مقدار کالری انرژی در مجموع 3 تخم مرغ، دو برش کالباس و 200 گرم اسنفاج نهفته است. سیری می‌تواند با جستجو در وب بفهمد که چه کسی رئیس جمهور آمریکا است اما Hound قدرت آن را دارد تا بلافاصله سن پدرِ مادرِ رئیس جمهور فعلی آمریکا را به شما بگوید.

Hound ماه ژوئن سال گذشته، ابتدا به عنوان نسخه بتا یک اپلیکیشن خصوصی برای اندروید معرفی شد. مهاجر می‌گوید که شرکت او حداقل به 1000 نفر برای آزمایش نسخه بتا نیاز داشت تا نظراتشان را در مورد این اپلیکیشن، قبل از عرضه رسمی آن روی اندروید و آیفون بداند. بیش از 300 هزار نفر در سه ماه اول برای آزمایش این نسخه داوطلب شدند.
110 شرکت اطلاعاتی از قبیل Yelp، Uber و Expedia از زمان معرفی تا به الان، همکاری خود با این اپلیکیشن را آغاز کرده‌اند. برای اینکه درک درستی از این رقم داشته باشید، مهاجر اشاره می‌کند که سیری 5 سال پیش، 12 همکار اطلاعاتی داشت و امروز به 25 شرکت رسیده است.

Hound می‌تواند جای Google Now را به عنوان دستیار صوتی پیش‌فرض اندروید بگیرد اما اپل به اپلکیشن‌های ثالث اجازه نمی‌دهد که جای سیری را روی آیفون بگیرند. سیری همچنین به واسطه ارتباط عمیقش با نرم‌افزار آیفون دست پیش را گرفته است و Hound هنوز نمی‌تواند روی دستگاه‌های اپل تقویم یا یادآور ایجاد کند.
مهاجر این وضعیت را مشابه قضیه Google Maps در برابر اپلیکیشن نقشه‌یابی اپل می‌بیند. مردم همچنان از برنامه نقشه‌یابی گوگل استفاده می‌کنند و آن را به اپلیکیشن اختصاصی اپل ترجیح می‌دهند.

اپلیکیشن Hound تنها آغاز راهیست که شرکت SoundHound به آن قدم گذاشته است. به لطف Houndify، برنامه مخصوص سازندگان و توسعه‌دهندگان، مهاجر می‌گوید که دستیار صوتی جدیدش به زودی در هر چیزی از اسپیکر‌های متصل به اینترنت گرفته تا ترمو‌ست‌ها به کار خواهد رفت. شرکت انویدیا در صدد آن است که این دستیار صوتی را به اتومبیل‌های آینده بیاورد و سامسونگ نیز اخیرا اعلام کرد که از Hound در چیپ Artik خود پشتیبانی می‌کند. چیپی که در هر وسیله‌ای از یخچال‌ها گرفته تا هواپیما‌های بی‌سرنیشن به کار خواهد گرفته شد.
مهاجر در آخر می‌گوید که از زمان معرفی برنامه Houndify در ماه دسامبر، هزاران شرکت آماده به همکاری و پشتیبانی از دستیار صوتی شرکت او هستند.
او می‌گوید:«ما می‌خواهیم در همه جا حضور داشته باشیم. تا چند سال آینده شما با هر چیزی که اطرافتان قرار دارد صحبت خواهید کرد و این ابزار‌ها این قدرت را از ما می‌گیرند.»

cover

پاسخ دهید