دست خط منحصر به فرد کودکان مبتلا به اوتیسم

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، مطالعات جدید نشان می دهد کودکان مبتلا به اوتیسم عملکرد بالایی در مدارس عادی از خود نشان می دهند و این می تواند دستاوردهای دانشگاهی برای این کودکان به همراه داشته باشد.

متخصصان این حوزه بر این باورند که کودکان اوتیسمی با آموزش های لازم اعتماد به نفس پیدا کرده و حتی در عرصه‌های اجتماعی خوش می‌درخشند.

با توجه به اینکه عملکرد در نوشتن و دست خط کودکان اوتیسمی متفاوت از دیگر همسالان شان است بر این اساس نظام آموزش و پرورش باید از انواع فرمت‌ها برای این کودکان در مدارس عادی استفاده کند.

کودکان اوتیسمی مشکلات زیادی در زمینه‌های اجتماعی، حسی و حرکتی تجربه می‌کنند و نسبت به توسعه زبان و کلام ضعیف عمل می‌کنند از این رو چنانچه این کودکان در مدارس عادی تحصیل می‌کنند نیاز است تا آنها را ملزم کنند که در خواندن و نوشتن به طور یکپارچه مثل دانش آموزان دیگر رفتار کنند. زیرا این روش در پیشرفت تحصیلی شان نقش مهمی ایفا می‌کند.

محققان بر این باورند که باید روی کودکان طیف اختلالات اوتیسم سرمایه گذاری کرد زیرا در یک دوره طولانی و تمرین خط با آنها می‌توان نتیجه‌گیری کرد که رشد بسزایی در دست خط خواهند داشت.البته اختلال تمرکز تا حدی توانایی این کودکان را ضعیف می کند اما به مرور زمان توانایی در داشتن یک دستخط زیبا را نشان می دهند.

همچنین محققان توصیه می‌کنند باید برای کارهای علمی این کودکان هزینه‌های بیشتری صرف شود تا بتوانند با چالش های اجتماعی، شناختی و عملکردی مبارزه کنند. به هر حال وقت صرف کردن و تمرین مهارت های اجتماعی باعث عملکرد بهتر کودکان اوتیسمی می شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید