دست نیافتن ایران به بخش‌هایی از خواسته‌های خود در برجام/ آمریکایی‌ها دست از دشمنی با ملت ایران بر نمی‌دارند

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محمدرضا باهنر، عضو هیئت رئیسه مجلس نهم در یادداشت ویژه نامه جام سیاست روزنامه جام جم نوشت:

در رابطه با برنامه هسته ای کشورمان پس از اتخاذ استراتژی نرمش قهرمانانه مقرر شد در یک بازی برد- برد با طرف های مذاکره کننده شرکت کنیم و از اول هم مقام معظم رهبری مرتبا تذکر می دادند که طرفهای ما قابل اعتماد نیستند، خصوصاً آمریکای جهانخوار که از سال 1342 و از نخستین روزهای نهضت انقلاب اسلامی به مخاصمت و دشمنی با آرمان های ملت ایران پرداخت و البته دشمنی‌های پیش از آن نیز همچون کودتای ننگین مرداد 1332 از ذهن متل ایران زدوده نخواهد شد.

این نبرد همیشگی با آمریکایی ها تا امروز ادامه دارد و گاهی در قالب نظامی، گاهی فرهنگی و گاهی نیز اقتصادی، سیاسی و … بوده است.

اگر چه برای ما مشخص بود که آمریکایی ها دست از دشمنی با ملت ایران بر نمی دارند. اما خواستیم در یک بازی برد – برد با آمریکایی ها وارد شویم. برجام را در میدانی سخت و کارزاری نفسگیر دیپلمات های ما جلو بردند. توافقی شکل گرفت و در نهایت به یکسری از خواسته های خود رسیدیم و به بخش هایی از آنها نیز در مذاکرات دست نیافتیم و اکنون شش ماه از اجرای برجام می گذرد و در این میان آمریکایی ها مجدداَ چهره خصمانه خود را به نمایش گذاشته اند و به بد عهدی و کارشکنی و گروکشی درمسیر اجرای برجام می پردازند.

در این جنگ، ورزیده ایم

هر چند که تاکنون سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران نرمش قهرمانانه و بازی برد- برد بوده است اما اگر به نقطه ای برسیم که احساس کنیم رقیب ما مصمم است که این بازی را تبدیل به برد – باخت کند باید رقیب بداند که ما در این جنگ ورزیده ایم. قریب 50 سال است که در این مسیر مبارزه وارد شده ایم و هر چند که برخی هزینه ها را داده ایم اما دنیا قضاوت می کند که در طی این 50 سال ما برنده شده ایم یا دشمنان؟

روزی رژیم دست نشانده آنها رهبر انقلاب ما را در سال 42 تبعید کرد و حالا آرمان انقلاب ما الگوی بسیاری از ملت های آزادیخواه جهان است.

روزی دیکتاتور مزدور آنها به شهر و دیار ما ناجوانمردانه حمله کرد و امروز شهرها و جاده های عراق مملو از تصاویر امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است. روزگاری فریاد جوانان ما در عمق زندان های رژیم منحوس پهلوی سرکوب می شد اما امروز نام پرآوازه جمهوری اسلامی ایران در عمق بسیاری از کشورهای منطقه و جهان نفوذ کرده است.

آمریکایی ها خودشان هم معترفند که برنده بازی برد – باخت پنجاه ساله ملت ایران بوده است. بنابراین ما هرگز در این میدان کارزار کم نمی آوریم واگر بد عهدی ها و کارشکنی های طرف مقابل به نقطه ای برسد که ما مجبور به تغییر استراتژی نرمش قهرمانانه شویم و مجددا وارد بازی برد – باخت بشویم آمادگی کامل داریم هر چند که تاکنون به توافق انجام شده پایبند بوده ایم.

گرفتاری های انتخاباتی واشنگتن

اکنون که آمریکایی ها به انتخابات ریاست جمهوری خود نیز نزدیک می شوند و مشکلات فراوانی در داخل و خارج از کشور خود دارند و از گیر افتادن در باتلاق های خودساخته در کشورهایی همچون عراق و افغانستان گرفته تا به خطر افتادن امنیت مهمترین متحدان آنها در جهان همچون اروپائیان که قربانی تروریسم دست پرورده آمریکا گشته اند یا افشاگری های هر روزه رقبای انتخاباتی در خصوص سیاست های فشل آمریکا در جهان و… بهتر است از حرف هایی که بیشتر مصرف داخلی برای آنها دارد پرهیز کنند و بر اساس توافقی که داشته اند به مفاد آن پایبند بمانند و نه فقط روی کاغذ بلکه عملا به آنچه که تعهد کرده اند و جمهوری اسلامی ایران برای آن مذاکره نموده است که همانا رفع واقعی تحریم ها بوده است متعهد باقی بمانند و کارشکنی ها را کنار بگذارند و بدانند که ما در همه زمینه ها تجربه و آمادگی مقابله با بد عهدی های آمریکایی ها را داریم و می توانیم به نقطه پیش از برجام بازگردانیم و هر چند که ممکن است این موضوع برای ما هزینه هایی داشته باشد اما طرف ما مطمئن باشد که حتما بیشتر از آن را به او تحمیل خواهیم کرد و بازنده بازی برد – باخت یقینا خود او خواهد بود….

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید