دست پخت جدید خودروسازی جهان؛ تراکتور خودران!

0

با تازگی اکثر تولیدکنندگان خودروی جهان به فکر تولید و عرضه خودروهای خودران و استفاده از تکنولوژی‌های جدید و به‌روز، برای تولید انواع خودروها افتاده‌اند. تولید خودروهای خودران و استفاده از آنها تا حد زیادی به انسان‌ها کمک خواهد کرد و همین موضوع باعث شده است که پای تجهیزات خودکار و خودران به جهان کشاورزی باز شود. کمپانی CNH (صنایع سنگین ایتالیایی-آمریکایی مستقر در بریتانیا) به همین منظور تراکتوری خودران را ساخته است که بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر از انسان کارهای مورد نیاز کشاورزان بر روی زمین را انجام می‌دهد.

شاید ایده تراکتور خودران کمپانی CNH شباهت‌هایی به تراکتور خودران NH مدل T8 هلندی‌ها (تراکتور آبی رنگی که در تصاویر می‌بینید) داشته باشد؛ اما این تراکتور با سخت افزار و نرم‌افزار هوشمند خود؛ یک کشاورزی هوشمندانه را به نمایش می‌گذارد.

concept-autonomous-tractor-17

تراکتور مذکور با استفاده از نرم‌افزار و سخت افزارهای داخلی ؛ کشاورز را تبدیل به یک ناظر می‌کند. البته این موضوع به همین سادگی‌ها نیست! تراکتور باید شکل، اندازه و… زمین کشاورزی را دریافت کند و با استفاده از رادار، دوربین، سیستم تشخیص مانع و… برروی زمین فعالیت کند و در صورت بروز هرگونه مشکلی آن را به کشاورز اطلاع دهد.

concept-autonomous-tractor-9

بنابراین تمام اطلاعات مورد نیاز تراکتور توسط یک سیستم نقش برداری دقیق تهیه شده و کشاورز با استفاده از تبلت، تلفن‌همراه و… بر آن نظارت می‌کند. نرم افزار اختصاصی تراکتور اطلاعاتی مانند سرعت موتور، میزان سوخت، مسیر پیمایش و تصاویری زنده از فرایند فعالیت تراکتور را به کشاورز نشان می‌دهد.

concept-autonomous-tractor-6

در واقع تراکتور غول پیکر و قرمز رنگی که در تصاویر می‌بینید؛ نسخه بروز و جدیدتر تراکتور NH است. راندن و هدایت تراکتور NH بسیار مشکل بوده و تراکتور غول پیکر و قرمز رنگی که در تصاویر می‌بینید(IH) مشکلات موجود در NH را کاهش داده است.

concept-autonomous-tractor-5

تراکتور IH به راحتی و از راه دور برنامه‌ریزی و هدایت می‌شود. این تراکتور مجهز به ترکیبی از سنسورهای پیشرفته برای تشخیص موانع و هشدار وجود آنها به کشاورزان است.

آقای Andreas Klause، مدیر برند تجاری IH می‌گوید: «در بسیاری از نقاط جهان پیدا کردن نیروی کار ماهر در اوج فصل کار بسیار دشوار بوده و ما این چالش را برای مشتریانمان از بین خواهیم برد. ما خودروها و ماشین آلات کشاورزی بسیاری را تولید خواهیم کرد که به صورت خودکار و از راه دور کنترل می‌شوند و تا حد زیادی نیاز مشتریان ما را به کارکنان و کارگران جدید کاهش می‌دهند».

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید