دلیل بازدیدهای اخیر وزیر بهداشت از اورژانس های تهران/ در اورژانس‌‌‌های تهران چه می گذرد؟

0

سخنگوی وزیر بهداشت از دلایل بازدیدهای اخیر وزیر بهداشت از اورژانس های بزرگ تهران خبر داد.

ایرج حریرچی سخنگوی وزیر بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، در خصوص بازدیدهای اخیر وزسر بهداشت از اور‍ژانس ها گفت: دکتر هاشمی پر تحرک ترین وزیر بهداشت در  دوره های اخیر است که معمولا در ایام غیر از ماه رمضان سرکشی مستقیم از شهرستان‌‌‌ها دارند تا جایی که همه استان ها را بیش از چند بار بازدید کردند و به اکثر مراکز درمانی بزرگ، بیمارستان‌ ها و بهداشتی درمانی سرزدند.

وی افزود: در ماه رمضان به دلیل محدودیت سفر بیشتر بر تهران متمرکز هستند تا مشکلات بخش اورژانس بیمارستان های بزرگ را حل و به ایده آل برسانند.

حریرچی درخصوص مشکلات اورژانس های بیمارستان های بزرگ تهران عنوان کرد: علی رغم اقدامات بسیار زیاد صورت گرفته برای تامین متخصص، پرستار با تجربه، گسترش فضای فیزیکی اورژانس ها و کادر مناسب درمانی ، هنوز در بیمارستان های ارجاعی تخت کم داریم.

وی ادامه داد: خوشبختانه اکثر بیماران در کمتر از 6 ساعت تعیین و تکلیف می شوند یعنی اورژانس وظیفه خود را انجام می دهد و بیمار باید به بخش منتقل شود اما به دلیل کمبود تخت دچار مشکل می شویم.

سخنگوی وزیر بهداشت درباره مشکل عمده اورژانس های بزرگ بیان کرد: بخشی از مشکلات اورژانس های بزرگ مربوط به مراجعه بیماران از شهرهای دیگر به این اورژانس‌ ها است در حالی که می توانند در اورژانس شهر خود نیز خدمات لازم را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: روش مراجعه به بیمارستان ها مشکلاتی دارد که امیدوارم در بازدید های صورت گرفته این مشکلات به حداقل برسد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید