دلیل تمام شدن سریع حجم اینترنت از زبان سازمان تنظیم مقررات

0

دلیل تمام شدن سریع حجم اینترنت از زبان سازمان تنظیم مقررات

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران در ماه های اخیر آن را در شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی به اشتراک گذاشته اند، تمام شدن سریع و زودتر از پیش بینی حجم اینترنت خریداری شده آنها از سرویس دهنده های اینترنتی است. پیکان انتقادات این اتفاق که در بین کاربران به “گیگ خوری” مشهور شده به سوی اپراتورها نشانه رفته است و کاربران عقیده دارند فروشندگان اینترنت برای کسب درآمد بیشتر، به صورت برنامه ریزی شده نسبت به کاهش حجم اینترنت آنها اقدام می کنند. امروز معاون سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات توضیحاتی در این خصوص داده است.

به گزارش مهر، فلاح جوشقانی در پاسخ به اعتراضات کاربران درباره پدیده “گیگ خوری” از سوی اپراتورها اعلام کرد بر اساس بررسی های انجام شده توسط سامانه های نظارتی تا کنون حتی یک مورد کم فروشی یا اصطلاحا “گیگ خوری” از سوی هیچ یک از اپراتورها مشاهده نشده و کاربران می بایست دلیل بروز این اتفاق را در الگوی مصرف خود جست و جو کنند. به گفته او، عمده ترین دلیل اتمام سریع و زودتر از پیش بینی حجم اینترنت استفاده از شبکه های اجتماعی و مدت زمانی است که کاربران در این شبکه های می گذرانند و در واقع متوجه گذر زمان و استفاده از حجم اینترنت خود نیستند. به علاوه بد افزارها نیز به عنوان دلیل دیگری برای کاهش سریع حجم اینترنت از سوی این مقام مسئول عنوان شده است.

به گفته جوشقانی، در صورتی که هر یک از کاربران شکایتی در این زمینه دارند می توانند آن را با سامانه رسیدگی به شکایات 195 در میان بگذارند و حتی پیش از این کار نیز می توانند از اپراتور و یا سرویس دهنده خود درخواست پرینت ریز مصرف داشته باشند. همچنین وی با تاکید بر عدم مشاهده کم فروشی در زمینه اینترنت از سوی اپراتورها اعلام کرد کوچکترین خطایی از سوی اپراتورها و سرویس دهندگان به صورت عمومی اعلام خواهد شد و با این حال تا کنون هیچ گونه نمونه ای از این کار مشاهده نشده است.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید