دلیل خاموش شدن چراغ ADSL چیست؟ توضیحات کامل

0

دلیل خاموش شدن چراغ ADSL

دلیل خاموش شدن چراغ ADSL

آبان ۱۵, ۱۳۹۴
اینترنت و شبکه های اجتماعی

9 بازدید

دلیل خاموش شدن چراغ ADSL
دلیل خاموش شدن چراغ ADSL

دلیل خاموش شدن چراغ ADSL چیست؟ توضیحات کامل

مقدمه:دوستان عزیز چند روز پیش مقاله ای با عنوان “چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند و هر کدام نشانگر چه چیزی هستند ؟“در سایت فعال شد که مرتبط با این مقاله آموزشی می باشد و می توانید قبل از شروع و خواندن این مطلب ابتدا آن را بررسی کنید . همانطور که میدانید چراغ ADSL بر روی مودم نشانه وجود دیتا بر روی خط و انتقال درست آن به DSL بوده و برای ارتباط با DSL حتما باید روشن باشد . ممکن است به دلایل مختلفی این چراغ خاموش شود .علت های مختلفی (داخلی یا تجهیزات مخابراتی) وجود دارد که باعث بروز چنین مشکلی می شود که در ادامه به آن اشاره میکنم .

در صورت خاموش شدن این چراغ موارد زیر را بررسی کنید . در صورتیکه به نتیجه نرسیدید باید از پشتیبانی سرویسی که خرید کرده اید موضوع را پیگیری کنید تا در اولین فرصت مشکل برطرف شود .
۱٫از روشن بودن مودم مطمئن شوید .
۲٫آداپتور مخصوص به مودم را به صورت صحیح به مودم متصل نمایید.
۳٫از اتصال صحیح کابل تلفن به پشت مودم مطمئن شوید .
۴٫اطمینان پیدا کنید که کابل متصل شده به پشت مودم همان خط تلفنی باشد که رانژه شده است.
۵٫اطمینان حاصل کنید خط رانژه بوق داشته باشد (این مورد را می‌توانید با اتصال خط تلفن به یک دستگاه تلفن امتحان کنید)
۶٫در صورت نداشتن بوق در تهران با ۱۷ و در شهرهای دیگر با ۱۱۷ در تماس باشید .
۷٫اتصالات اسپلیتر را به پشت مودم به صورت صحیح انجام دهید. ( Line به خط ورودی از پریز تلفن ، DSL به کابل متصل شده به مودم ، Phone به کابل متصل شده به دستگاه تلفن )
۸٫تمامی‌دستگاه‌ها از جمله تلفن،Fax ، اسپلیتر، دوشاخه ضد برق ، صفر بند ، Caller ID و Device‌های دیگر را از روی خط برداشته و مودم را مستقیم بدون اسپلیتر و وسایل جانبی به خط تلفن متصل بفرمایید.
۹٫پریز و کابل تلفن متصل به مودم را تعویض نمایید.
۱۰٫در صورت دولاینه بودن پریز تلفن ، پریز مربوطه را تعویض و مودم را به پریز دیگری متصل کنید.

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز در این مطلب پرداختیم به موضوع اینکه دلیل خاموش شدن چراغ ADSL چیست رو به شما عزیزان توضیح دادیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:learning.asarayan

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


آموزش تصویری کانفیگ مودم جدید چرا چراغ مودم خاموش میشود چراغ adsl چرا خاموش میشود خاموش شدن چراغ adsl از چیست خاموش شدن چراغ adsl برای چیست دلیل اصلی خاموش شدن چراغ adsl دلیل اصلی خاموش شدن چراغ مودم adsl دلیل خاموش شدن چراغ ADSL کانفیگ مودم

لینک مطلب

پاسخ دهید