دنیای دیجیتالی سامسونگ؛ فراتر از انتظار

0

دنیای دیجیتالی سامسونگ؛ فراتر از انتظار

سامسونگ دارای یک تاریخچه طولانی به عنوان پیشرو در توسعه فن آوری های نوآورانه است که تجربیات باور نکردنی را در اختیار کاربر قرار داده است. این کمپانی با ترکیب تخصص طراحی سخت افزار و مهندسی نرم افزار، آینده دیجیتال فوق العاده ای را برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان ایجاد کرده است.

همانطور که میبینیم، طرز برخورد ما با دنیای اطرافمان، در چند سال گذشته به شدت تغییر کرده است. ظهور فن آوری تلفن همراه باعث شده است تا ما فقط به دنیای فیزیکی محدود نباشیم. واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) نیز لایه های جدیدی از سرگرمی، اطلاعات و آموزش را برای زندگی ما به شیوه ای که قبلا آن را تجربه نکرده ایم، فراهم کرده اند. سامسونگ معتقد است که دموکراتیزه کردن فناوری VR یک محیط خلاق برای توسعه دهندگان را ایجاد خواهد کرد تا برنامه های کاربردی و تجربی جدید و شگفت انگیزی را ایجاد کنند. همانطور که این فناوری ها گسترش می یابد، رهبران صنعت پیاده سازی نیز یک رویکرد مشترک را برای کمک به AR و VR ارائه کردند.

معرفی دنیای VR سامسونگ

سامسونگ Gear VR حدوداً سه سال پیش معرفی شد. در این سه سال در زمینه های مختلفی پیشرفت کرده است و تاکنون بیش از 1000 برنامه و 10،000 فیلم با کیفیت بالا با سرویس Premium VR سامسونگ 360 درجه با همکاری های قابل توجه سازندگان محتوا و مارک های رسانه ای ارائه شده است. سامسونگ به عنوان یک رهبر، در زمینه سرگرمی و ابزارهای واقعیت مجازی، در حال ساخت تکنولوژی برای تجربه سطح بعدی VR و تغییر در نحوه استفاده از گوشی های هوشمند است.

همانطور که ایجاد محتوای VR همچنان در حال رشد است، نوآوری نیز در سامسونگ ادامه خواهد داشت. در مراسم SDC امسال، آخرین ایده ها و راه حل های VR برای کمک به توسعه دهندگان در زمینه ی امکانات موجود به هنگام ساخت سرویس های VR سامسونگ به نمایش گذاشته شد. در واقع سامسونگ مجموعه ای از خدمات پیشرو را در زمینه VR ارائه کرد که شامل موارد زیر است:

Samsung VR: این سرویس شامل ارائه بهترین خدمات ویدئویی 360 درجه است که شما را از طریق یک گوشی Galaxy و یک Gear VR، از یک کابین خلوت هواپیما به عمق اقیانوس می برد.

 Samsung Internet VR: این سرویس یک مرورگر بهینه شده Gear VR است که به کاربران امکان گشت و گذار و لذت بردن از فیلم ها و عکس ها را در یک صفحه بزرگ و مجازی فراهم میکند و یک تجربه فوق العاده را ارائه میدهد.

Samsung PhoneCast VR: یک برنامه کاربردی است که برنامه های 2D را به 3D VR تبدیل می کند.

VRB Foto: یک روش به اشتراک گذاری تصاویر 360 درجه است، که به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از دوربین هایی مانند Gear 360 برای سرگرمی، به ایجاد تصاویر 360 درجه بپردازند و آن را به اشتراک بگذارند.

Black River Studios: یک بخش از موسسه تحقیقات و توسعه سامسونگ آمازونیا (SIDIA) در برزیل، مربوط به انتخاب عناوین برای ابزارها و محصولات Gear VR و Galaxy از جمله Angest، Rock & Rails و Finding Monsters است.

Samsung Gear VR Framework: یک موتور رندر منبع باز VR است که با یک رابط جاوا، برای توسعه برنامه های VR موبایل، ارائه SDK ساده و معروف برای توسعه دهندگان سنتی اندروید بدون نیاز به دانستن SDK های زیرمجموعه VR ارائه شده است.

توسعه دهندگان می توانند این خدمات را با سخت افزار Gear 360 و 360 Round که به تازگی منتشر شده هماهنگ کنند. دوربین Round 360 جدید، با 17 لنز، قادر به عکس گرفتن از یک کره کامل 360 درجه است و برای ساخت و پخش محتوای با کیفیت بالای VR بسیار مناسب خواهد بود. علاوه بر این، سامسونگ با ارائه ی Gear 360 SDK جدید، این امکان را می دهد تا توسعه دهندگان، دوربین های Gear 360 را مستقیما از یک برنامه کنترل کنند و تصاویر را به اشتراک بگذارند. با استفاده از این ترکیبات سخت افزاری و نرم افزاری، توسعه دهندگان می توانند محیط دیجیتالی جدیدی را ایجاد کنند و فن آوری های جدید و چالش برانگیزی را ارائه کنند.

سامسونگ معتقد است که همزمان با سرعت رشد این فن آوری ها، زمان دسترسی آنها در بازار مصرفی نیز اهمیت خواهد داشت. این موضوع با مشارکت و همکاری های بخش صنعتی، پیشرفت زیادی را به همراه داشته است تا بتواند تجربه های ارزشمندی را برای مصرف کنندگان به ارمغان بیاورد. همکاری های اخیر سامسونگ با سازندگان محتوا مانند نیویورک تایمز، دسترسی به محتوای حرفه ای VR  را در اختیار کاربران قرار داده است. همچنین ادغام سامسونگ با مایکروسافت که به ارائه ی نوآوری های جدیدی مانند هدست اودیسه HMD منجر شده، نتیجه ی خوبی به همراه داشته است. ادیسه با دو نمایشگر 3.5 اینچی AMOLED، میدان دید 110 درجه و صدایی واقعی ارائه شده است در نتیجه تجربه ی سفر به دنیای بازی ها و فیلم ها را به همراه دارد.

وعده هایی در AR

سامسونگ با ایجاد تکنولوژی های شناخته شده خود، مرزها را شکست و باعث ایجاد ارتباط بین دنیای دیجیتال و فیزیکی شد. در طی کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ (SDC 2017)، درباره ی توسعه AR با همکاری Google به منظور گسترش پلت فرم ARCore در دستگاه های Galaxy (S8، S8+ و Note8) پرداخته شد که بهترین تجربه AR را برای کاربران فراهم کرده است. شرکت سامسونگ معتقد است که آینده AR فراتر از گوشی های هوشمند پیشرفت خواهد کرد، زیرا پیشرفت های یادگیری ماشین و دنیای کامپیوتری همچنان ادامه دارد و هیچگاه متوقف نخواهد شد.

مجموعه ی Galaxy با ارائه ی استاندارد هایی جدید در دوربین های موبایل با سنسورهای دو پیکسل و اپتیک پیشرفته وارد دنیای تکنولوژی شده است و با اضافه کردن یادگیری ماشین و دید کامپیوتری، دنیای جدیدی در دوربین های موبایل ارائه شد. با معرفی Bixby Vision در اوایل سال جاری قابلیت های AR نیز گسترش یافت. Bixby Vision به ایجاد یک راه جدید برای درک بهتر جهان، توسط دوربین های گوشی هوشمند کمک کرد.

همانطور که سامسونگ به ایجاد برنامه های نوآورانه و گسترش قابلیت های AR در دستگاه های هوشمند میپردازد، آینده ای از تجارب دیجیتال در AR را نیز به مصرف کنندگان وعده میدهد و اعتقاد دارد که این تکنولوژی ها، فراتر از بازی و سرگرمی پیشرفت خواهند کرد، به طوری که بخشی از روزمره ی مصرف کنندگان خواهد بود. سامسونگ همچنین معتقد است که تکنولوژی فراتر از گوشی های هوشمند است و روز به روز بر رشد VR و AR افزوده می شود. این شرکت قصد دارد تا توسعه دهندگان و همکاران خود را افزایش دهد و تجربه های جدید واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را در زندگی روزمره گسترش دهد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید