دنیا روی دانشمندان ایرانی حساب باز کرده است/ آماده همکاری علمی با کشورها هستیم

0

معاون اروپا امریکا وزارت انور خارجه از فراهم بودن بستر همکاری های علمی با دنیا خبر داد و گفت: دنیا روی دانشمندان ایرانی حساب باز کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه در نهمین نشست معاونان و مدیران بین المللی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری منتخب که در ساختمان وزارت علوم برگزار شد،گفت: در دوران پس از توافق هسته ای از لحاظ ارتباط با کشوهای مختلف، روابط اقتصادی و همکاری های دانشگاهی و علمی با دانشگاهها و مراکز علمی معتبر دنیا  وارد فضای جدیدی شدیم.

وی افزود: درواقع تحریم های ظالمانه علیه ایران فضا را بخصوص در ارتباطات بین المللی تنگ کرده بود که خوشبختانه بعد مذاکرات توانستیم حق خود را بگیریم.

تخت روانچی با اشاره به تلاش دانشمندان ما برای رسیدن به قله های علم و فناوری ظهار داشت: دنیا روی توانایی های علمی دانشمندان ما حساب زیادی بار کرده و پذیرفته که در عین فشارها ایرانی ها در سطح بسیار خوبی قرار دارند.

وی ادامه داد: وقتی هیات کشورهای مختلف پیشنهاد همکاری های آموزشی و پژوهشی با ایران را مطرح می کنند یعنی ظرفیتهای ما را دیده اند.

درحال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید