دوربین حرفه ای DxO به وسیله پورت USB-C به هر تلفن هوشمندی متصل میشود

0

دوربین حرفه ای DxO به وسیله پورت USB-C به هر تلفن هوشمندی متصل میشود

کمپانی DxO عموما با بررسی های تخصصی و جداول رده بندی برترین سنسورها، دوربین های دیجیتال و دوربین های به کار رفته در تلفن های هوشمند شناخته می شود. این کمپانی اخیرا به دلیل تغییر ساختار نمره دهی خود بیشتر بر سر زبان ها افتاده و برای مثال در بخش تلفن های هوشمند پیکسل 2 گوگل را دارای برترین دوربین در بین گوشی های جهان می داند. اما آنها به جز بررسی و رده بندی دستی هم بر آتش ساخت سخت افزارهای تخصصی عکاسی نیز دارند. دو سال قبل DxO محصولی با نام DxO One را معرفی کرد که در واقع یک دوربین کوچک با قابلیت اتصال به پورت لایتنینگ آیپد و آیفون ها بود. ظاهرا عملکرد این دوربین مورد رضایت سازندگان و کاربرانش بوده زیرا هفته گذشته نسل جدید این دوربین نیز توسط DxO معرفی شده است.

البته دوربین جدید DxO یک دوربین کاملا متفاوت نیست و در واقع تنها نسخه ای مجهز به خروجی USB-C از همان دوربین DxO One به حساب می آید. به نظر می رسد این دستگاه قیمتی در حدود 500 دلار معادل قیمت نسخه اپلی آن خواهد داشت اما هنوز زمان دقیق ورود آن به بازار از سوی DxO مشخص نشده. به گفته این کمپانی قرار است اطلاعات بیشتری درباره این دستگاه در تاریخ 2 نوامبر منتشر شود. اما از نظر فنی، DxO One را می توان کوچکترین دوربین جهان مجهز به سنسور 1 اینچی دانست که وزنی بیشتر از یک فندک ندارد. دقت سنسور به کار رفته در این دوربین 20.2 مگاپیکسل است و در بخش پشتی آن نیز یک رابط لمسی برای حرکت بین منوها در نظر گرفته شده.

لنز ثابت DxO One فاصله کانونی معادل 32 میلیمتر برای عکاسی در اختیار کاربران قرار خواهد داد و گشادگی دیافراگم نیز تا f1.8 خواهد بود. این مشخصات باعث می شوند بتوان در حالت عکاسی ماکرو روی سوژه هایی در فاصله 20 سانتیمتری هم فوکس کرد. بازه ISO بین 100 تا 51200 خواهد بود و به کمک دوربین می توان تصاویری با فرمت JPG یا RAW ذخیره کرد. قابلیت فیلمبرداری هم توسط DxO One در اختیار کاربران قرار می گیرد که در حالت 1080p با 30 فریم در ثانیه و در حالت 720p تا 120 فریم در ثانیه می باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید