دوربین سونی Xperia X احتمالا از مشکل داغی بیش از حد رنج میبرد

0

دوربین سونی Xperia X احتمالا از مشکل داغی بیش از حد رنج میبرد

مشکل اورهیتینگ یا به زبان عامیانه بالا رفتن بیش از حد دما در بسیاری از گوشی های هوشمند به خصوص پرچمداران مشکل شایعی به حساب میآید. تا کنون پرچمداران مهمی در سال های گذشته مانند گلکسی اس 4 به خاطر مشکل پردازنده ی اگزینوس یا سونی Xperia Z3+ به دلیل ایراد چیپست کوالکام اسنپدراگون 810 به شدت از این مشکل ضربه خرده اند به خصوص Xperia Z3+ به واسطه ی همین مشکل یکی از پرچمداران شکست خورده محسوب میشود. اکثر اوقات این مشکل در Xperia Z3+ زمانی بروز میکرد که کاربر در هنگام فیلمبرداری، با پیغام داغی بیش از حد گوشی مواجه میشد و به صورت خودکار اپلیکیشن دوربین متوقف میشد. هر چند سونی با ارائه ی بروزرسانی های متفاوت این مشکل را تا حد زیادی حل کرد. حال به نظر میرسد Xperia X، گوشی رده بالای امسال کمپانی سونی نیز این مشکل را دارد.

 

 اکثر کاربران دیگر فکرش را هم نمیکردند سری X سونی و مدل Xperia X که به چیپست پردازنده ی اسنپدراگون 650 مجهز شده است، مشکل داغی بیش از حد را تجربه کند. تا کنون نیز این مشکل گزارش نشده بود اما اکنون این گوشی که در آلمان در حال بررسی شدن بوده و در حال مقایسه با گلکسی اس 7 بوده است، پس از اینکه اپلیکیشن دوربین اجرا میشود پیغام داغی بیش از حد را نمایش داده است.

در مورد این مشکل گفته شده است که به نظر میرسد مشکل چندان حادی نیست و احتمالا این مسئله به استفاده از فریمور های متفاوت در مناطق مختلف باز میگردد و حتی ممکن است این پیغام یک اشتباه ساده از طرف نرم افزار گوشی بوده است و داغی بیش از حدی وجود نداشته باشد . بدون در نظر گرفتن این اتفاق ، انتظار میرود سونی سریعا اقدام به رفع این مشکل کند زیرا حتی اگر همان طور که گفته شد این مشکل سخت افزاری نباشد، سونی باید برای دور ماندن از اتفاقاتی که برای Xperia Z3+ افتاد، از انتشار بیشتر این گزارشات جلوگیری کند تا کاربران نسبت به سری X دید بدی پیدا نکنند. نظر شما در این خصوص چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید