دوره های آموزشی ویژه مدیران در سطوح مختلف تعریف می شود

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر؛ محمدرضا مردانی عصر سه شنبه در نشست مدیران مراکز علمی کابردی منطقه پنج وزارت کشور شامل استان های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان که در استانداری هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه های نسل سومی در کشور است که با آغاز به فعالیت این مرکز حرکت مناسبی در زمینه ایجاد اشتغال و توانمند سازی کارکنان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی نقش بسزایی در حوزه توانمند سازی کارکنان سازمان ها داشته و این توانمندسازی در حوزه های تخصصی  نظیر صنعت بیشتر مشهود است.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور تصریح کرد:  با توجه به حوزه مدیریتی وزارت کشور به ویژه حوزه مدیریت روستایی و شهری، توسعه آموزش ها در این بخش بسیار مهم است و اگر در هر کشور مدیران جامعه در اداره امور از دانش، تخصص  و بینش در پیشبرد برنامه های خود بهره ببرند درصد موفقیت آنها در اداره امور بیشتر خواهد شد.

مردانی خاطر نشان کرد: وزارت کشور علاوه بر وظایفی که در حوزه سیاسی و امنیتی  دارد، محوریت هدایت  و حمایت از دستگاه های اجرایی در سطح استان ها را نیز بر عهده دارد و به نوعی استاندار، جانشین رئیس جمهور در استان محسوب می شود و صرف نظر از وظایف خود در بسیاری از کمیته های تخصصی باید مدیریت و اعمال نظر کنند که به تبع آن کارکنان استانداری ها باید از توانمندی لازم برای پیشبرد اهداف استانداری برخوردار باشند که به همین خاطر آموزش و توانمند سازی کارکنان استانداری از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت بسیار مناسبی برای توانمند سازی کارکنان استانداری و دستگاه های اجرایی کشور است، اظهار داشت: باید دوره های آموزشی ویژه مدیران در سطح های مختلف تعریف شود که پیشنهاد  آن به وزیر کشور ارائه شده است.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور اولویت اساسی این موسسه در استان ها را توانمند سازی کارکنان دستگاه اجرایی مربوطه دانست و بیان داشت: مدیران مراکز آموزش علمی کاربردی استانداری های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان که در این نشست حضور دارند، در حوزه برگزاری آموزش های ویژه مدیران سرمایه گذاری کنند.

مردانی عنوان کرد: توانمند سازی کارکنان دستگاه اجرایی و تقویت روحیه کار آفرینی در فارغ التحصیلان  از اولویت های دیگر موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور است.

وی اضافه کرد: موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور نیازمند حمایت مسئولان استانی و کشوری هم از نظر تشکیلاتی و آموزشی و هم از نظر نیاز سنجی های آموزشی و اجرای دقیق نیاز هاست.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور بر اهمیت برگزاری دوره های آموزشی ویژه دهیاران و شوراهای روستاها تاکید کرد و در این خصوص افزود: برگزاری دوره های آموزشی  کوتاه مدت ویژه  دهیاران و شوراهای روستاها می تواند در مدیریت روستاها تحولی جدی ایجاد کند و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور آمادگی برگزاری  دوره های  آموزشی ویژه دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها  را دارد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید