دوستان اصولگرا بگویند چرا اسیر بازی دشمن شدند؟ چرا مبنای ادعاهاهایتان، رسانه های بیگانه است؟/ تعبیر فهرست آقای هاشمی تعبير درستی نيست/ حدود شصت کاندیدا در سراسر کشور اعلام می شود

0

گیگر :

دوستان اصولگرا بگویند چرا اسیر بازی دشمن شدند؟ چرا مبنای ادعاهاهایتان، رسانه های بیگانه است؟/ تعبیر فهرست آقای هاشمی تعبير درستی نيست/ حدود شصت کاندیدا در سراسر کشور اعلام می شود

حجت الاسلام محمدرضا عباسي فرد در واکنش به اظهارات اخیر اصولگرایان که «فهرست خبرگان مرد» را «در مقابل نظام» می دانند، می گوید: خوب رسانه های بیگانه از ابتدای انقلاب  خط اختلاف افکنی  را دنبال می
کردند و باید از دوستان اصولگرا پرسید شما که تا الان همواره معتقد بودید
نباید اسیر بازی های تبلیغاتی رسانه های بیگانه شد چرا این بار موضوع را
جدی گرفتید ومبنای کار را ادعای رسانه های بیگانه گذاشتید؟

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ او که در سوابقش عضو حزب جمهوري اسلامي، نماينده مجلس شوراي اسلامي، مشاور رئيس جمهور، مشاور رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام. معاون رئيس قوه قضائيه، رئيس ديوان عدالت اداري، معاون اجرائي قوه قضائيه و عضو مجلس خبرگان رهبري، دو دوره عضو حقوقدان شورای نگهبان، گفت و گوی مفصلی در جمع خبرنگاران انجام داده که مشروح آن در ادامه می آید:

در ابتدا پیشینه شکل گیری فهرست خبرگان مردم را شرح دهید

عباسی فرد: همانگونه که می دانید، مجلس خبرگان رهبری جایگاهی منحصر بفرد و متعالی در نظام جمهوری اسلامی دارد و بالاترین نهاد نظام محسوب می شود که مهمترین وظیفه آن طبق اصل 110 قانون اساسی، انتخاب رهبرنظام جمهوری اسلامی ایران است، و برای انجام این رسالت حساس طبیعتا نیاز به وجود یک مجلس خبرگان قوی است که بتواند پشتوانه و پشتیبان منتخب خود یعنی رهبرانقلاب باشد، یعنی هرچه آرا و قدرت نمایندگان مجلس خبرگان بیشتر بوده واز حمایت مردم بیشتر برخوردار باشند در حقیقت فرمایش حضرت امام مبنی بر اینکه “مجلس خبرگان تقویت رهبری است”، بهتر محقق خواهد شد.

 براین اساس گروهی از بزرگان حوزه های علمیه، شخصیتهای اصیل انقلاب و فضلا واساتید حوزه علمیه با این هدف که در انتخابات پیش رو مجلس خبرگان قویتر و با پشتوانه مردمی بالاتری تشکیل شوند ، اقدام به برگزاری جلسات ومشورتهای متعدد کردند که نتیجه آن فهرست خبرگان مردم است که با توجه به کاندیداهای تایید صلاحیت شده در انتخابات خبرگان، شامل چهره های برجسته مردمی با دانش و بینش متعالی و متعادل فقهی و دلسوزی نسبت به نظام و تعهد نسبت به جایگاه ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است.

آیا در انتخابات قبلی خبرگان چنین فهرستی داده می شد؟

عباسی فرد: با توجه به اینکه در  دوره های قبلی، غالبا یک فهرست سراسری وجود  داشت، جنبه رقابتی بودن انتخابات مجلس خبرگان کمرنگ بود و به همین خاطر در برخی از مناطق کشور از جمله تهران، میزان شرکت کننده در انتخابات خبرگان ،پایین تر از انتخابات مجلس وریاست جمهوری بود، براین اساس وبرای رقابتی شدن انتخابات، افزایش مشارکت مردم و انتخاب اصلح، تصمیم گرفته شد تا فهرست ارائه شود چرا که همانگونه که رهبرانقلاب اخیرا فرمودند مردم بدلیل تعدد کاندیداها معمولا به لیستها اعتماد می کنند ورای می دهند.

 در ابتدا برخی مطبوعات و رسانه ها از فهرست خبرگان مردم بعنوان فهرست آقای هاشمی نام بردند، آیا این درست است؟

عباسی فرد:همانگونه که در بیانه روابط عمومی مجمع تشخیص مصلح نظام تصریح شده است، تعبیر فهرست آقای هاشمی تعبير درستی نيست، چرا که بنای آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره بر کارجمعی وپ رهیز از اعمال نظرات شخصی خود بوده است، در مورد فهرست خبرگان مردم نیز از ابتدا همین رویه طی شد و جمعي از بزرگان وعلمای حوزه علمیه قم  و همچنین شخصیتهای اصیل انقلاب مورد مشورت قرار گرفتند وطبیعی است که یکی از افراد محور مشورت ، آیت الله هاشمی رفسنجانی بدلیل سوابق انقلابی و مبارزاتی منحصر بفرد ایشان وجایگاهی که در بین بزرگان دارند،بود وایشان از این فهرست حمایت می کنند نه اینکه این فهرست فهرست آقای هاشمی باشد.

برخی از مطبوعات داخلی با استفاده از اظهارات رسانه های بیگانه سعی دارند این را دامن بزنند که فهرست خبرگان مردم در مقابل نظام است نظر شما چیست؟

عباسی فرد: خوب رسانه های بیگانه از ابتدای انقلاب  خط اختلاف افکنی  را دنبال می کردند و باید از دوستان اصولگرا پرسید شما که تا الان همواره معتقد بودید نباید اسیر بازی های تبلیغاتی رسانه های بیگانه شد چرا این بار موضوع را جدی گرفتید ومبنای کار را ادعای رسانه های بیگانه گذاشتید؟

خصوصا  وقتی که شورای نگهبان با وجود همه سختگیری ها و اعمال نظرات، افرادی را تایید می کند و وقتی با همه مشکلات ومحدودیتها ورد صلاحیتها بازهم فهرست رقابتی که در واقع نیمی از آن هم مشترک است، داده می شود، نبايد به فضای دشمنی وهراس انگیزی دامن می زد.

ایا فهرست خبرگان مردم فقط در تهران منتشر می شود یا برای سایر استانها نیز کاندیدا معرفی خواهد کرد؟

عباسی فرد: براساس عرایض قبلی بنده، بنای فهرست خبرگان مردم رقابتی کردن انتخابات است بنابراین در حوزه های انتخابیه که امکان معرفی کاندیدا وجود دارد، قطعا فهرست خبرگان مردم اعلام خواهد شد، و تصور می کنم ، حدود شصت کاندیدا در سراسر کشور اعلام شود.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید