دوست داشتم «سووشون» را بازی کنم/ بچه‌ها تاثیر کتابخوانی را در والدین ببینند کتابخوان می‌شوند

0

گیگر:

افسانه بایگان در برنامه تلویزیونی «کتاب باز»:

بازیگر سریال «پریا» گفت: در منزل خیلی مطالعه می‌کنیم و به همین خاطر فرزندم بسیار به مطالعه و کتاب علاقه‌مند شده و اهمیت می‌دهد. بچه‌ها باید تاثیر کتابخوانی را در والدین ببینند تا کتابخوان شوند.

به گزارش بولتن نیوز، افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون تئاتر با حضور در برنامه تلویزیونی «کتاب باز» با اشاره به تاثیرگذاری قصه بر مخاطب گفت: قصه بهترین قالب یرای گفتن حقیقت است. ساعت ها و سال ها کنفرانس و سمینار در نهایت از خاطر می رود اما به محض اینکه هر مکتب معرفتی حقیقتی را در قالب قصه بیان کرده آن مطلب به دل مخاطب نشسته و قرن ها ماندگار شده. مانند قرآن مجید، مثنوی معنوی، بوستان سعدی همه آگاهانه در قالب قصه بیان شده اند و قرن هاست که ماندگارند.

نتیجه تصویری برای افسانه بایگان در کتاب باز


این بازیگر عنوان کرد: از بین شخصیت های کتاب ها خیلی دوست داشتم در نمایش کتاب سووشون سیمین دانشور بازی کنم که این اتفاق در تئاتر برایم افتاد و در نقش زری سوشون بازی کردم.

افسانه بایگان در خصوص تاثیرپذیری کودکان از والدین گفت: ما در منزل خیلی مطالعه می‌کنیم و کلا موضوع کتاب همیشه در منزل ما وجود داشته و دارد و به همین خاطر فرزندم بسیار به مطالعه و کتاب علاقه‌مند شده و اهمیت می‌دهد. بچه ها باید تاثیر کتابخوانی را در والدین ببینند تا کتابخوان شوند.

این بازیگر با اشاره به اهمیت کتاب خوانی خاطرنشان کرد: کتاب خواندن ابعاد ذهنی انسان را کاملا تغییر می دهد. انسان به لطف کتاب می تواند با چکیده عمر و ذهن یک انسان فرهیخته در هرمکان و هر زمانی چه گذشته و چه حال آشنا شود. به لطف کتاب می‌توان با دنیاها و ماجراهای متفاوت آشنا شد و زندگی کرد که پایانی برای آن نیست و همچنین دایره افکار انسان بسیار گسترده می شود.

برنامه تلویزیونی «کتاب باز» با اجرای امیرحسین صدیق و تهیه کنندگی محمدرضا روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید