دولت برای تحقق وعده‌هایش عمل کند

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم برای تحقق وعده‌های باقی‌مانده، به ویژه در سفری که به استان کرمانشاه داشته است، توجه و سرعت بیشتری را در دستورکار خود قرار دهد.

سید قاسم جاسمی با اشاره به نطق پیش از دستور خود در جلسه بیست‌وهفتم دوره دهم مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: پس از پایان جنگ تحمیلی مردم استان کرمانشاه چشم امیدشان به اختصاص اعتبارات ویژه‌ای برای جبران ویرانی‌های حاصل از آن بود که محقق نشد.

وی ادامه داد: مردم نجیب استان بسیار امیدوار بودند که مسؤولان در قول و عمل قدر‌دان مجاهدت‌های آن‌ها باشند و به‌سرعت عقب‌ماندگی‌های ناشی از آن جنگ ویرانگر را با محیا کردن زیرساخت‌ها، سرمایه‌گذاری کلان، تخصیص بودجه و اعتبارات فراوان جبران کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به پنج مطالبه مشخص مردم استان از دولت اشاره و بیان کرد: نخست از دولتمردان می‌خواهیم که همت و توجه بیشتری را برای اجرای کامل مصوبات سفر رهبری به استان کرمانشاه، در دستور کار خود قرار دهند.

این مسؤول با اشاره به مسئله ریزگردها، گفت: پیگیری جدی منطقه‌ای و بین‌المللی برای مهار و کنترل پدیده شوم ریزگردها لازم و ضروری است و در این راستا اعتباراتی به‌منظور آموزش مردم باید اختصاص داده شود.

جاسمی بار دیگر از دولت خواست که لایحه تکمیلی ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین و منطقه ویژه اقتصادی اورامانات را به مجلس تقدیم کند.

وی اجرای دقیق و کامل قانون امور ایثارگران را مطرح و خاطرنشان کرد: طبق قوانین موضوعی ایثارگران نسبت به اولویت جوانان کرمانشاهی برای تحصیلات عالی و استخدام در اداره‌ها، نهادها و ارگان‌ها در راستای رفع و تامین زندگی آن‌ها اقدام شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از محمد‌باقر نوبخت خواست طرح محسنین را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به موضوع حقوق نجومی و مقایسه آن را با پرداخت دولت به ایثارگران منطقه مرزنشین، ادامه داد: اعتماد مردم در این قضیه ضربه‌ای محکم خورده است، چرا که مردم و جوانان تحصیل‌کرده این دیار دریافتی خود را با این دریافت‌ها مقایسه می‌کنند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید