دولت برای توسعه تخت بیمارستانی، اعتباری جز طرح تحول سلامت ندارد

0

وزیر بهداشت یکی از راه های توسعه خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی را توسعه تخت بیمارستانی دانست.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در بازدید از مرکز تخصصی زنان و زایمان آیت الله طالقانی اراک در جمع خبرنگاران افزود: استان مرکزی علاوه بر موقعیت راه های مواصلاتی جنوب کشور و وجود جامعه کارگری و صنعتی و با توجه به همجواری با استان های محروم، از نظر ارایه خدمات بهداشتی و درمانی توسعه کافی نیافته است.

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز نوسازی بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی ولیعصر اراک، افزود: از حمایت های استانداری، شهرداری و شورای شهر قدردانی می کنم اما ظرفیت این بیمارستان باید ارتقا یابد و به ۵۰۰ تخت برسد.

دکتر هاشمی ادامه داد: دولت برای توسعه تخت های بیمارستانی، سرمایه ای جز اعتبارات طرح تحول سلامت ندارد و نمی توان قولی داد که اجرایی نشود بنابراین در آینده یک تیم را برای بررسی و مطالعه ساخت بیمارستان به اراک می فرستیم اما با امکاناتی که در استان وجود دارد بنده به آینده این استان بسیار امیدوار و خوشبین هستم بنابراین باید قولی داد که عملی شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به سئوالی در خصوص ممنوعیت صدور مجوز برای خدمت نیروهای متخصص دولتی در بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: این مساله قانون است و در طول مدتی که این افراد طرح خود را می گذرانند باید به صورت تمام وقت در اختیار دانشگاه و سیستم دولتی باشند و در صورت اتمام دوره طرح می توانند در بخش خصوصی فعالیت کنند و ممکن است در کوتاه مدت مشکلاتی را ایجاد کند اما در دراز مدت مشکلات حل می شود.

دکتر هاشمی افزود: خوشبختانه در سه سال گذشته، در هر سال حدود ۵۰ نفر متخصص به استان مرکزی آمده و به صورت تمام وقت به مردم خدمات ارایه می دهند و در این شرایط، مردمی که دارای وضعیت اقتصادی مناسبی نیستند به متخصص و خدمات بهتری دسترسی پیدا می کنند بنابراین اجرای قانون به اجرای عدالت کمک خواهد کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در خصوص خدمت نیروهای متخصص در دوران گذشته، تجربیات خوبی نداشته ایم، افزود: در این دوره افراد را موظف کرده ایم که در طول دوران طرح، تنها در خدمت بخش دولتی باشند و پس از اتمام دوره طرح، می توانند در بخش خصوصی فعالیت کنند.

وی عنوان کرد: بخش خصوصی برای جذب متخصصان باید با پرداخت های منصفانه شرایطی را مهیا که کند متخصصان پس از اتمام زمان طرح جذب این مراکز شوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر میزان پرداختی به متخصصان پس از اتمام طرح، بهبود یابد آنها در بخش دولتی ماندگار خواهند شد، گفت: در بخش خصوصی نیز باید پرداختی ها منصفانه باشد و از سوی دیگر در سال جاری ۳۰ درصد پذیرش دستیاری را برای خدمت در مناطق محروم افزایش داده ایم.

دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: اجرای قانون بهتر از اتخاذ تصمیمات مقطعی است که ممکن است در ظاهر به نفع مردم ولی در دراز مدت به ضرر مردم می شود و امیدوارم با افزایش تربیت نیروی انسانی، کمبود نیروها نیز برطرف شود.

گفتنی است در این بازدید استاندار استان مرکزی، نمایندگان اراک در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و جمعی از مدیران دانشگاه دکتر هاشمی را همراهی می کردند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید