دومین نشست خبری جشنواره گزارش یک نگرانی برگزار شد

0

گیگر :

نشست خبری دومین جشنواره گزارش یک نگرانی به همراه تجلیل از علیرضا زرین دست و گوهر خیراندیش صبح امروز چهارشنبه ۳۰ دی ماه با حضور جمعی از مدیران و مسئولین آبفا و رئیس هیئت مدیره شرکت آسان پرداخت و جمعی از هنرمندان و فرهیختگان برگزار شد.

مهدي شهيدي قائم‌مقام مدير عامل شرکت آسان پرداخت به عنوان بازوي اجرايي اين جشنواره گفت: ما تلاش مي‌کنيم تا فرهنگ‌سازي را در حوزه آب ايجاد کنيم اما واقعيت اين است که در حوزه مديريت شهري بايد کارهاي جديدي صورت بگيرد زيرا به طور مثال امروز حتي در شمال شهر ساختماني را نمي‌بينيم که از لحاظ لوله‌کشي و سيستم‌هاي آب‌رساني به گونه‌اي طراحي شده باشد که مصرف آبرا کاهش دهد.

وي بر لزوم توجه به بستر اينترنت و فضاي آي تي تاکيد کرد و افزود: ما بايد براي کودکان کار کنيم تا افراد از کودکي بياموزند که به صورت ناخودآگاه در مصرف آب صرفه‌جويي کنند و يکي از بخش‌هايي که مي‌تواند در زمينه فرهنگ‌سازي کمک کند استفاده درست از آي‌تي و اينترنت است.

وي ادامه داد: ما به نقش خود در مسائل اجتماعي واقف هستيم و از روش‌هاي مختلف به اين مسئوليت‌ها عمل مي‌کنيم.

وحيد ضرابي نسب قائم‌مقام جشنواره گزارش يک نگراني نيز عنوان کرد: با همکاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دبيرخانه جشنواره دائمي شد و اميدواريم اين جشنواره درسال‌هاي آينده نيز برگزار شود.وي با تاکيد بر اينکه اين جشنواره يک جشنواره مردمي است گفت: ما هيچ اثري را به صورت فيزيکي نمي‌پذيريم و تمامي آثار از طريق اينترنت و يا از طريق نرم‌افزار آپ و يا به روشي که در سايت جشنواره اعلام شده قابل دريافت است.در ادامه برنامه از عليرضا زرين‌دست و گوهر خيرانديش به پاس يک عمر فعاليت در سينما و همچنين تلاش براي گسترش فرهنگ مصرف درست آب تقدير شد. در پايان اين مراسم مهدي دلخواسته، علي نيک رفتار، آرش صادقي به عنوان اعضاي هيات انتخاب بخش عکس و داريوش فرهنگ، ساعد نيک ذات و عليرضا زرين دست به عنوان اعضاي هيات داوران بخش عکس، و همچنين اعضائ شوراي سياستگذاري احکام خود را دريافت کردند.

دومين جشنواره گزارش يک نگراني توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران با مشارکت، شرکت آسان پرداخت (آپ) برگزار مي‌شود و زمان مهلت آثار تا 15 بهمن ماه است.

cover

پاسخ دهید