دومین کنگره نقشه برداری مغز ۲۳ آبان برگزار می‌شود

0

رئیس دومین کنگره بین المللی نقشه برداری مغز ایران، با اشاره به وجود برخی دستگاه های نقشه برداری مغز در کشور، تاکید کرد: متاسفانه آنطور که باید و شاید از این تجهیزات استفاده نمی شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، دکتر مجتبی زارعی با اشاره به برگزاری دومین کنگره بین المللی نقشه برداری مغز ایران از ۲۳ تا ۲۵ آبان ماه جاری در سالن همایش های بیمارستان میلاد، افزود: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی کشور، پژوهشگاه دانش های بنیادی وزارت علوم، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و بیمارستان میلاد در برگزاری کنگره ما را یاری می کنند.

وی ادامه داد: مهمانانی از کشورهای فنلاند، انگلیس، آلمان، آمریکا و ترکیه خواهیم داشت و در این کنگره تکنولوژی های پیشرفته جهت تشخیص و درمان بیماری های مغز معرفی و مرور خواهند شد.

زارعی با بیان اینکه ام آر آی عملکردی، پت اسکن، نوارمغز، اسکن میدان مغناطیسی مغز و…، از جمله این تکنولوژی ها هستند عنوان کرد: در کنگره امسال بیشتر بر روی کاربرد بالینی نقشه برداری مغز بخصوص در بیماری هایی چون آلزایمر، پارکینسون و صرع تمرکز داریم.

وی ادامه داد: همچنین درباره استفاده از تکنولوژی ها در بهبود نتیجه جراحی های مغز، روش های پیشرفته تحلیل اطلاعات به دست آمده از این ابزارها و بسیاری موضوعات دیگر سخنرانی هایی ارائه خواهد شد.

رئیس دومین کنگره بین المللی نقشه برداری مغز ایران در خصوص امکانات مراکز آموزشی و پزشکی کشور و دسترسی پزشکان به دستگاه های نقشه برداری مغز گفت: بسیاری از تکنولوژی ها و دستگاه های نقشه برداری مغز در کشور وجود دارند و در دسترس هستند اما به طور صحیح و آن طور که باید و شاید استفاده نمی شوند.

زارعی ادامه داد: کار تیمی و چند بخشی و تیمی که باید تشکیل ‌شود تا اطلاعات صحیح را استخراج کند و به خدمت بگیرد هنوز قوی نیست و باید نظام مند و نهادینه شود. همچنین، یکی از اهداف برگزاری این کنگره نیز حمایت از کارهای تیمی و چندبخشی است.

به گفته وی، پزشکان متخصص مغز و اعصاب، جراحان مغزو اعصاب، روانشناسان و روانپزشکان، مهندسین پزشکی، دکترای علوم اعصاب و علاقه مندان به علوم شناختی میتوانند در این کنگره شرکت و امتیاز بازآموزی درتظر گرفته شده را کسب کنند

به گفته زارعی، این همایش دارای ۱۲ امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید