دوچرخه برقی Mi Qicycle محصولی جدید از شیائومی

0

دوچرخه برقی Mi Qicycle محصولی جدید از شیائومی

بیشتر ما نام شیائومی را بخاطر گوشی های هوشمند ارزان قیمت میشناسیم. اما این شرکت در زمینه های فراوانی فعالیت های خود را گسترش داده است و روز به روز به شمارگان محصولات خود می افزاید. این شرکت تاکنون در زمینه لوازم خانگی محصولاتی مانند تلویزیون و دستگاه های خنک کننده و دستگاه های تصفیه هوا را به بازار عرضه کرده است و حتی تعدادی پهباد نیز توسط این شرکت نام آشنا تولید شده است. اما به تازگی شیائومی دست به تولید دوچرخه های برقی زده و با نام تجاری Mi Qicycle آن ها را وارد بازار خواهد کرد.

Qicycle توسط یک استارت آپ تحت حمایت شرکت شیائومی به نام iRiding ساخته شده است. این دوچرخه دارای سه حالت سرعت است و دارای پیشرانه ای الکتریکی به قدرت 250وات و 36 ولت است که توسط پدال کنترل می شود. این دوچرخه برقی قادر است تا با هر بار شارژ مسافتی معادل 45 کیلومتر را بپیماید. وزن Qicycle برابر با 14.5 کیلوگرم است و قابلیت تا شدن به اندازه تقریبا نصف  حالت معمولی را دارد که امکان حمل و نقل آن را آسان کرده است. این دوچرخه برقی همچنین دارای بلوتوث است که از طریق آن میتوان با کمک نرم افزاری که برای گوشی های هوشمند مخصوص این دوچرخه طراحی شده مشخصات و اطلاعاتی درباره وضعیت آن را مشاهده کرد، اطلاعاتی از قبیل مسافت طی شده، راهنمای جی پی اس و میزان انرژی باقی مانده در باتری ها.  یک نمایشگر کوچک هم بر روی دسته این دوچرخه قرار گرفته که اطلاعات مشابهی را به نمایش میگذارد.

جای تعجب ندارد که طبق سنت همیشگی شرکت شیائومی قیمت این دوچرخه برقی نیز بسیار کمتر از نمونه های مشابه بوده و برای خرید کاملا مقرون به صرفه باشد. دوچرخه برقی Qicycle تنها 460 دلار قیمت دارد ولی متاسفانه برنامه ای برای صادرات آن به خارج از کشور چین در نظر گرفته نشده است. استارت آپی که مسئول تولید Qicycle است پیش از این نیز یک مدل دوچرخه برقی تولید کرده بودند ولی قیمت آن چندین برابر Qicycle بود و اکنون با کمک شیائومی قادر خواهند بود تا محصول خود را با قیمتی بسیار پایین تر به فروش برسانند. به نظر شما دوچرخه های برقی تا چه میزان در کاهش ترافیک شهری مفید خواهند بود و آیا استفاده از این نوع وسایل نقلیه جایی در سیستم عبور و مرور شهری در ایران خواهند داشت؟ نظرات خود را در بخش نظرات در زیر همین مطلب و یا با هشتگ #MySakhtafzar در شبکه های اجتماعی با ما در میان بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید