دو دهه حکومت برزیلی‌ها در جبهه چپ مادرید

0

ورزش > فوتبال جهان – عصر فرمانروایی برزیلی‌ها در سمت چپ رئال مادرید وارد بیستمین سال خود می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فصل 2006 – 2007 بود که پس از 11 سال رویایی، روبرتو کارلوس از رئال مادرید جدا شد. در همان سال یک استعداد 18 ساله به نام مارسلو به جمع کهکشانی‌ها  

9 سال گذشته و مارسلو خود را به عنوان جانشین شایسته‌‌ روبرتو کارلوس در بین مادریدیسموها تثبیت کرده است. او قوانین سمت چپ رئال را مثل هموطن افسانه‌ای خود به خوبی رعابت کرده و در سمت چپ رئال یک بزرگراه سامبا درست کرده است. 

البته این دو بازیکن فقط به خاطر هم وطن بودن با یکدیگر مقایسه نمی‌شوند. بلکه مجموعه‌ای از شباهت‌ها باعث شده تا این ها آن قدر با یکدیگر مقایسه شوند. 

هر دوی این بازیکن‌ها به افتخارات بی‌شماری رسیده‌اند. هر دو کاپیتان بوده‌اند و هر دو از اقتصادی‌ترین خرید‌های رئال مادرید بوده‌اند. روبرتو کارلوس تنها با 3.600.00 یورو به رئال پیوست و مارسلو با مبلغ 6 میلیون یورو. 

نوع فوتبال بازی کردن آن‌ها هم بسیار شبیه به هم است. آدم‌هایی مثل کارلوس انگشت‌شمار هستند، قدرت شوت و سرعت حیرت‌آور و این که 67 گل برای یک مدافع یک آمار ظالمانه است. مارسلو سرعت کمتری‌ دارد و کمتر گل می‌زند، اما تبحر فوق‌العاده‌ای در حمل توپ و طرح‌ریزی حملات دارد. 25 گل هم برای یک مدافع کناری آماری اصلا بد نیست. 

* به قلم J. L. CALDERÓN برای وبسایت مارکا/ ترجمه علی کربلایی

258 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید