دو نسخه جدید از گلکسی S7 در راه است؛ مدیاتک Helio X20 و Helio X25 به عنوان مغز پردازشی!

0

اگر اطلاعاتی که به تازگی در بنچ‌مارک‌ها افشا شد واقعی باشد، سامسونگ در حال آماده شدن برای معرفی دو نسخه جدید از گلکسی S7 با چیپست‌های ساخت مدیاتک است.

همان‌طور که می‌دانیم، گلکسی S7 در دو نسخه عرضه شده است، نسخه‌ای با اسنپ دراگون ۸۲۰ که برای ایالات متحده و احتمالا چین ساخته شده و نسخه‌ای دیگر با اگزینوس ۸۸۹۰ که در سایر کشورها عرضه می‌شود. اما به نظر می‌رسد دو نسخه دیگر از گلکسی S7 هم در راه است.

گوشی‌ هوشمندی با نام SM-G930W8 در پایگاه داده Geekbench دیده شده که از سه چیپست مختلف را استفاده می‌کند. پیش از اشاره بیشتر به نوع و مشخصات چیپست باید بگویم که SM-930 کدی است که برای گلکسی S7 استفاده می‌شود و با توجه به پیشینه خانواده گلکسی، سامسونگ حرف W را برای نسخه کانادایی پرچم‌دارانش استفاده می‌کند.

علاوه بر نسخه اگزینوس که در حال حاضر در کانادا موجود است، SM-G930W8 از دو چیپ مدیاتک Helio X20 و Helio X25 بهره می‌برد، چیپست‌هایی که به ده هسته پردازشی مجهز هستند. در واقع Helio X20 و Helio X25 یکسان هستند و تنها فرکانس X25 بیشتر است.mediatek-helio-x25Helio-X20-700x579

نباید از این نکته غافل شویم که این چیپست‌ها هنوز راه زیادی تا تجاری شدن و استفاده انبوه دارند و همان طور که مدیاتک در هنگام معرفی چیپ‌های جدیدش اعلام کرده بود، تلفن‌های مجهز به این پردازنده‌ها در ماه آوریل وارد بازار خواهند شد.

با توجه به نتایج Geekbench، به نظر می‌رسد Helio X20 کمی ضعیف‌تر از اگزینوس ۸۸۹۰ است، البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که نسخه X20 به ۳ گیگابایت رم و نسخه اگزینوس به ۴ گیگابایت رم مجهز هستند. اما در طرف دیگر Helio X25 قرار دارد که قدرتی برابر با اگزینوس ۸۸۹۰ دارد. متاسفانه اطالاعات زیادی از عملکرد چیپ‌های مدیاتک در گلکسی S7 در دست نیست و تا زمان عرضه و منتشر شدن بررسی این نسخه‌ها باید منتظر بمانیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید