دو گوشی شیائومی Mi5s و Mi Note 2 به صفحه نمایش حساس به فشار پیشرفته مجهز خواهند شد

0

دو گوشی شیائومی Mi5s و Mi Note 2 به صفحه نمایش حساس به فشار پیشرفته مجهز خواهند شد

صفحه نمایش حساس به فشار که در محصولات اپل با نام Force Touch شناخته میشود، برای اولین بار در سال 2014 در ساعت هوشمند اپل واچ قرار گرفت و توسعه ی این فناوری به صورت جدی از آن زمان آغاز شد و امروزه اپل از این فناوری در محصولاتی از جمله گوشی های آیفون، مک بوک و مک بوک پرو و ترک پد های خود استفاده میکند. کاربرد این فناوری بر هیچکس پوشیده نیست و کاربر میتواند توسط کمی فشار بر روی قسمت مورد نظر، به گزینه های متعدد تعریف شده توسط کمپانی دست پیدا کند. در سال گذشته کمپانی های بیشتری از جمله کمپانی های چینی مانند هواوی به استفاده از صفحه نمایش های حساس به فشار روی آوردند و به نظرل میرسد شیائومی نیز قصد دارد تا در پرچمداران جدید خود از این فناوری بهره گیرد.

 

با استناد به شایعات و گزارشاتی که در هفته های پیش به بیرون درز کرده اند، به نظر میرسد کمپانی شیائومی قصد دارد تا برای نیمه ی دوم سال 2016، نه یک مدل، بلکه دو مدل گوشی پرچمدار را روانه ی بازار کند که یکی از مدل ها Xiaomi Mi5s است که نسخه ی بروزرسانی شده ی Mi5 خواهد بود دیگری فبلت Xiaomi Mi Note 2، نسل جدید فبلت سال گذشته ی این کمپانی خواهد بود که شیائومی امید دارد موفقیت نسل پیشین را تکرار کند. حال اطلاعاتی جدید در مورد این دو گوشی پرچمدار به بیرون منتشر شده است.

بر اساس گفته های یک کارمند داخلی کمپانی، هر دو گوشی Xiaomi Mi5S و Mi Note 2 به صفحه نمایش حساس به فشار مجهز خواهند بود. هر چند منبع این گفته مدعی است که فناوری صفحه نمایش های حساس به فشار شیائومی بسیار پیشرفته تر و بهتر از صفحه نمایش هایی است که تاکنون در گوشی های هواوی و میزو دیده ایم. بنابراین میتوان این انتظار را داشت که صفحه نمایش دو پرچمدار جدید شیائومی عملکرد متفاوتی داشته باشند و از قابلیت های بیشتری برخوردار باشند.

در حالیکه هواوی یکی از سازندگان پیشتاز در استفاده از صفحه نمایش های حساس به فشار بود و این کمپانی در سال 2015 در فبلت Mate S از این نوع صفحه نمایش ها استفاده کرد، قابلیت های صفحه نمایش این گوشی کاملا محدود شده بود و 3D Touch آیفون های اپل به طور کلی در مقایسه با نمونه های اندرویدی عملکرد بسیار بهتری از خود نشان میدادند. گفتنی است که اپل کاربرد این فناوری را در نسخه ی 10 سیستم عامل iOS بسیار بیشتر کرده است. بنابراین انگیزه برای اینکه ببینیم شیائومی از این فناوری در گوشی های هوشمند خود چگونه استفاده خواهد کرد بسیار بالاست. هر چند، هواوی نیز به زودی نسل جدید فبلت Mate S2 را معرفی خواهد کرد که طبق گفته ها نماینده ی جدید هواوی نیز به نسل جدیدی از فناوری صفحه نمایش حساس به فشار مجهز خواهد بود. در ماه آوریل نیز یک کارمند داخلی دیگر اطلاعاتی در مورد پرچمدار جدید شیائومی ارائه داد که حاکی از این داشت، Mi5S دارای صفحه نمایش اندازه ی Mi5 اصلی خواهد بود اما دارای فناوری حساس به فشار و سنسور اثر انگشت اولتراسونیک کوالکام خواهد بود. شایعاتی دیگر نیز مبنی بر این هستند که Xiaomi Mi5s مانند Xiaomi Mi Note 2 مجهز به دوربین دوگانه خواهد بود.  

از دیگر مشخصات فنی احتمالی فبلت Mi Note 2 با صفحه نمایش فول اچ دی 1080p همراه خواهد بود هر چند برخی معتقدند روزولوشن صفحه نمایش این فبلت بسیار بالا و 2K خواهد بود. در حالی که شایعات قدیمی مبنی بر این بودند که این فبلت به اسنپدراگون 820 مجهز خواهد شد، اما با توجه به شنیده ها در مورد چیپست جدید اسنپدراگون 821، احتمالا از چیپست جدید کوالکام در این گوشی بهره گرفته خواهد شد. جنس بدنه ی Mi Note 2 از سرامیک خواهد بود در حالی که از مشکلات تولید بدنه ی سرامیکی برای کمپانی شیائومی مطلع هستیم که شیائومی نتوانست در نسخه ی سرامیکی پرچمدار نیمه ی اول سال، مطابق با نیاز بازار پیش برود. بنابراین در این مورد نمیتوان مطمئن بود که شیائومی ریسک استفاده از سرامیک در پرچمدار نیمه ی دوم سال را نیز قبول کند یا خیر. پیش بینی میشود این دو گوشی در ماه آگوست که حدودا یک ماه دیگر باقی مانده است، معرفی شوند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید