دگردیسی تکنولوژیکی در کاخ سفید!

0

gvgql8bjdlltvsbr6kuyهمه افراد بروزرسانی را دوست دارند. نیویورک تایمز گزارش داده است که کاخ سفید یک دگردیسی تکنولوژیکی انجام داده است، اگرچه خیلی از این تغییرات بنظر ما تحسین‌برانگیز نباشد: لپ‌تاپ‌های جدید، آیفون و حتی پرینتر رنگی! شاید تعجب کنید، اما تکنولوژی‌های قبلی واقعا قدیمی بودند. به عنوان مثال، کامپیوترهای آن متعلق به ده سال پیش بوده‌اند، یا پرینترهای سیاه و سفیدی داشته‌اند که حتی قادر نبودند که دورو پرینت کنند و یا اینترنت وایرلسی که حتی از دیال‌آپ‌ها هم کندتر است و این لیست را همچنان می‌توان ادامه داد.

علت چیست؟ مسولیت تکنولوژی کاخ‌سفید بر عهده چهار نهاد مختلف است. این باعث شده است که هر نهادی به صورت جزیی به بروزرسانی قسمت‌هایی از کاخ سفید دست بزند. همچنین این تغییرات نیز بخشی از کاخ سفید را در بر می‌گیرد، چون توافق بر سر تغییرات کلی نیاز به هماهنگی طولانی بین این چهار نهاد مختلف دارد.

اما سال گذشته، کاخ سفید دیوید ریکوردون را استخدام کرد تا این تغییرات تکنولوژی را انجام دهد. یکی از اولین کارهایی که گروه آقای ریکوردون انجام داد، بررسی کابل‌های اترنت بود. پس از بررسی معلوم شد که نزدیک به 5000 کیلوگرم کابل اترنت وجود دارد که هیچ کاری انجام نمی‌دهند! قدم بعدی جایگزین کردن کامپیوترها، مودم‌ها و موبایل‌ها بود و اکنون به جای بلک‌بری، از آیفون استفاده می‌شود. البته اوباما هنوز از بلک‌بری استفاده می‌کند.

وای‌فای نیز به قدری قدرتمند شده است که توانایی پخش و ارسال ویدیوهای زنده را دارد. پسوردهای فراموش‌شده نیز باعث عصبانیت نمی‌شود، چرا که به جای پسورد، از کارت‌های هوشمند چیپ‌دار و پین کد استفاده می‌شود. برای بازدید افراد سیستمی مبتنی بر وب ساخته شده است که بسیار ایمن است حتی زمانی که از خارج از کاخ سفید به آن متصل می‌شوند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید