دیترویت دیزل به دلیل نقص قانون هوای پاک جریمه شد!

0

کمپانی دیترویت دیزل به عنوان یکی از بخش‌های کمپانی دایملر در ایالات‌متحده امریکا؛ به دلیل نقص قانون هوای پاک، توسط سازمان محیط زیست و وزارت دادگستری امریکا محکوم به پرداخت ۲۸.۵ میلیون دلار شده است. بخشی از این جریمه به عنوان مجازات مدنی و بخش دیگر آن به عنوان جریمه کاهش ندادن آلودگی موتورهای دیزلی است.

دیترویت دیزل ۷۷۸۶ موتور دیزلی برای استفاده در کامیون‌ها و اتوبوس‌ها در سال ۲۰۱۰ بدون گواهی انطباق سازمان محیط زیست ایالات‌متحده امریکا تولید و فروخته است. آنها از سال ۲۰۰۹ تولید موتورهای مذکور را آغاز کرده‌ و احتمال نمی‌دادند که قوانین در سال ۲۰۱۰ تغییر کند و سختگیرانه‌تر شود! بنابر این دولت با دیترویت دیزل به مخالفت برخواست و تولید موتورهای دیزلی توسط این کمپانی را متوقف کرد.

detroit-diesel-logo

آقای John C. Cruden، معاون دادستان کل ایالات‌متحده امریکا؛ درباره تصمیمات گرفته شده در رابطه با کمپانی دیترویت دیزل می‌گوید: «موتورهای تولیدی دیترویت دیزل طبق قوانین موجود ساخته نشده و باعث افزایش آلودگی می‌شود. تصمیمات ما نشان می‌دهد که دریافت گواهینامه موتور از سازمان حفاظت محیط زیست امریکا بسیار حیاتی بوده و قانون برای رسیدن به هوای پاک قدم بر می‌دارد».

حالا دیترویت دیزل ۱۴.۵ میلیون دلار هزینه می‌کند تا به پاکیزگی هوا در ماطق کم درآمد ایالات‌متحده امریکا کمک کند. دیترویت دیزل بیش از ۱۰ میلیون دلار صرف جایگزینی موتورهای دیزلی اتوبوس‌های مدرسه خواهد کرد و بیش از ۳ میلیون دلار نیز برای انطباق پذیری موتورهای قدرتمند لوکوموتیوی خود هزینه می‌کند.

جریمه نهایی دیترویت دیزل بیش از جریمه فولکس‌واگن بابت رسوایی موتورهای دیزلی می‌باشد و این موضوع احتمالا باعث می‌شود که دولت امریکا، جریمه جدیدی بر ضد کمپانی فولکس‌واگن و موتور‌های معروف ۳ لیتری V6 آن وضع کند!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید