دیدار با اسب سرکش جدید فراری: معرفی فراری F12 tdf

0

دیدار با اسب سرکش جدید فراری: معرفی فراری F12 tdf

نیازی نیست حتما از عاشقان فراری یا حتی نیازی نیست از طرفداران دنیای خودرو باشید تا نام فراری F12 به گوشتان خورده باشد. دو سال قبل و بعد از معرفی F12berlinetta نام اثر هنری جدید فراری همه جا بر سر زبان ها جاری بود. طراحی بسیار زیبا و خیره کننده و تکنولوژی های بی نظیر فراری در ساخت این خودروی منحصر به فرد به سرعت طرفداران پر و پا قرص فراوانی برای آن مهیا کرد. تا جایی که در طی این دو سال دو مدل سفارشی از این اعجوبه دوازده سیلندر به نام های F12 TRS و F12 Berlinetta Lusso by Touring با تعداد بسیار محدود تولید شد. حال نوبت به بروز رسانی و ارائه نسخه جدیدی از این شاهکار فراری رسیده و فراری با معرفی مدل F12 tdf بار دیگر صدر اخبار دنیای خودرو را به خود اختصاص داده است.

همه ما در زندگی روزمره بدنبال انجام کار های خود به بهترین نحو ممکن هستیم و بعد از رسیدن به نتیجه مطلوب آن را رها کرده و به سراغ کار دیگری میرویم، اما در مارانلو و در دنیای فراری داستان جور دیگری پیش میرود. طراحان و مهندسین فراری بعد از ارائه شاهکار این کمپانی یعنی فراری F12berlinetta و ساخت و تولید دو نسخه سفارشی دیگر از این خودرو باز هم آن را رها نکرده و به فکر بهتر کردن بهترین محصولشان بودند. پیشرانه F12berlinetta دوازده سیلندر با آرایش V شکل بود و توان خروجی 730 اسب بخار و گشتاور 688 نیوتن متری آن را به یکی از شاهکار های مارانلو تبدیل کرده بود اما این بار مهندسین فراری با جادوی همیشگی موفق شدند تا با ایجاد تغییراتی اندک در همان پیشرانه دوازده سیلندر 6.3 لیتری که سیلندر های آن با زاویه 65 درجه بصورت V شکل کنار هم چیده شده قدرت خروجی آن را به 770 اسب بخار و گشتاوری معادل 705 نیوتن متر برسانند. اما این تمام ماجرا نبوده و اسب سرکش جدید فراری در ظاهر نیز دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات با اینکه ظاهری عضلانی تر و حتی پهن تر به فراری F12 tdf بخشیده اند ولی در عین حال بخاطر استفاده از فیبر کربن در طراحی و ساخت این بدنه زیبا و چشم نواز شاهد کاهش 110 کیلوگرمی وزن این خودرو نسبیت به مدل اصلی هستیم که نوید رانندگی جذاب و دوست داشتنی را به دوست داران فراری میدهد.

در دهه های 50 و 60 میلادی فراری در مسابقات استقامتی Tour De France با خودروی فراری 250GT berlinetta قهرمانی های بسیاری کسب کرده بود و شاهزاده جدید مارانلو نیز با یادگار هایی از افتخارات گذشته را در اسم خود به همراه دارد. حروف tdf به اختصار از نام مسابقات Tour De France مکمل نام نسخه جدید F12berlinetta میباشند. اسب سرکش فراری در سرعت خط و نشان های زیادی برای رقبا کشیده است. شتاب صفر تا صد این خودرو تنها 2.9 ثانیه به طول می انجامد و سرعت نهایی آن نیز متجاوز از 340 کیلومتر بر ساعت است. رکورد زمانگیری این خودرو در پیست فیورانو فراری 1 دقیقه و 21 ثانیه ثبت شده است. اسب جوان و سرکش جدید فراری با قیمت هشتصد و هشت هزار دلار در سال 2016 وارد بازار خواهد شد اما شمارگان آن تنها به 799 عدد محدود است.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید