دیدار با هایما S7 در خیابان!

0

دقیقا جمعه شب ۳۰ ام بهمن ۹۴ بود که در یکی از فرعیهای بلوار شهرداری در سعادت آباد یک دستگاه هایما S7  نقرهای را برای اولین بار مشاهده کردم.

داستان از این قرار بود که اتومبیل مذکور در آن خیابان به دنبال جای پارک میگشت و من هم که پشت او بودم با توجه به عدم مهارت راننده در یافتن جای پارک قریب به ده دقیقه به خوبی به نمای پشت این اتومبیل خیره شده و نکاتی را به ذهن سپردم.

اولین نکتهای که در مواجه با این اتومبیل از نمای عقب نظر مرا جلب کرد ارتفاع زیاد اتومبیل به نسبت عرض آن بود. همان تناسبی که در تیگو ۵ هم مشاهده میشود. با توجه به آشنایی بصری ما در ایران در مواجه با تناسبات ابعاد سانتافه اسپورتیج و توسان این ابعاد در مورد هایما کمی دور از انتظار بود.

بعد از ارتفاع خودرو، فرم و نور پردازی چراغهای عقب خودرو که کپی برداری نه چندان دقیقی از گرافیک نسل کنونی چراغهای ب ام و است قابل توجه بود و در شب بسیار زیبا مینمود.

تا اینجای کار همه چیز خوب و زیبا به نظر میرسید، نگاهی به سپر خودرو انداختم. مه شکن تکی روی سپر هم که انگار در دقایق آخر طراحی به طرح نمای عقب افزوده شده بود هم نظرم را به خود جلب نکرد تا اینکه زیر سپر دقیقا جایی که دیفیوزر پلاستیکی و کم کیفیتی را انگار با چسب به قسمت زیرین سپر چسبانده بودند تا شبیه سانتافه شود. داشتم به کیفیت این قطعه پلاستیکی فکر میکردم که شاهکار بزرگ هایما مشخص شد.

در دوطرف سپر دو عدد ماکت لوله اگزوز پلاستیکی به صورت نمادین قرار داده شده بود و لوله اگزوز اصلی با فاصله در پشت آن حفره نمادین سمت راستی قرار داشت.

از این همه خلاقیت به وجد آمده، برای خریدار خوش شانس هایما اس ۷ بوقی زده و رد شدم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید