دی کاپریو سر انجام به جایزه ای که مستحق آن بود رسید

0

دی کاپریو سر انجام به جایزه ای که مستحق آن بود رسید

بالاخره لئوناردو دی کاپریو یکی از فوق ستاره های سینمای جهان توانست پس از پنج بار نامزدی برای دریافت جایزه اسکار برای بار ششم این جایزه ارزشمند را در مراسم اسکار سال 2016 میلادی برای بازی در  فیلم بازگشته ( از گور برخاسته) از آن خود کند. در سینمای امروز نمیشود به همین راحتی به کسی فوق ستاره گفت.اما من این اجازه را به خودم میدهم که دی کاپریو را  فوق ستاره به نامم وبرای این ادعا دلایلی دارم.

تا کنون موفق به دیدن چه فلیم هایی شده اید که دی کاپریو در آنها نقش آفرینی کرده باشد؟فیلم تایتانیک را مثال میزنم که به احتمال زیاد همه کسانی که علاقه ای به سینما و فیلم دارند دیده اند! آیا فکر میکنید بدون بازی زیبای دی کاپریو این فیلم آنچنان که باید محبوب و دلچسب میشد؟  یا فیلم هایی چون گرگ وال استریت، جنگوی آزاد شده، تلقین، جزیره شاتر و… را میتوان مثال زد که به نظرم لئو   به گونه ای در آنها نقش آفرینی کرده است که گویا تنها برای بازی در این فیلم ها آفریده شده است. دی کاپریو تقریبا برای تمام کمپانی های معتبر فلیم بازی کرده است، کمپانی هایی چون وارنر برادرز، پارامونت، تایم وارنر، والت دیسنی، دریم ورکز ،میراماکس،ویاکام، وینستین. دی کاپریو ستاره فیلم های کارگردان هایی چون  اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، کریستوفر نولان، کوانتین تارانتینو، کلینت ایستوود، الخاندرو گنزالس ایناریتو، ریدلی اسکات،  ادوارد زویک و… بوده است که بیشتر آنها جزو بهترین کارگردان های عصر حاضر هستند.

نمیگویم لئوناردو دی کاپریو تنها فوق ستاره ی سینمای جهان است اما به جرئت میتوانم بگویم  این روزها مانند لئو کم پیدا میشود. به عنوان یک طرفدار سینما امیدوارم که هدف اصلی دی کاپریو برای بازی هایی که انجام داده است دریافت جایزه اسکار نبوده باشد. زیرا اگر دی کاپریو به این نتیجه برسد که به هدف بزرگ خود یعنی دریافت جایزه اسکار رسیده است شاید دیگر آن لئو ی سابق نشود همان لئویی که نقش هایش را با تمام وجود بازی میکرد. امیدوارم لئو تعریف دیگری از بازیگری  و ستاره ی سینما شدن و ستاره ی سینما ماندن داشته باشد و یا حداقل اگر به گرفتن اسکار فکر میکند با یک اسکار راضی نشود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید