ذی القعده روز اربعین پاکدامنی است

0

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ذی القعده روز اربعین پاکدامنی است و همگان موظفند این روز مهم را قدر بدانند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، محمدرضا فقیهی رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در مراسم میلاد حضرت معصومه (س) که با حضور 200 نفر از دختران اعزامی به کربلای معلابرگزار شد، گفت: ضمن تبریک این روز گرامی به همه دختران سرزمین سبز اسلامی‌مان، امیدواریم این نامگذاری، منشأ ارزشمندی برای توجه، تفکر، تصمیم سازی و اقدامات پرخیر و پربرکت برای این بخش مهم و سرنوشت ساز از جامعه باشد.

وی افزود:حضرت معصومه(س)، شیعه ای کامل و عارف به مقام ائمه است و صلاحیتش در حفظ اسرار سنگین ولایت، تأیید شده است. اهل بیت(ع)، او را نه فقط به عنوان شیعه ای کامل، واصل و عارف به شأن و مقام ائمه، بلکه جان خود، شبیه خود و کسی که شناخت او بر دیگر شیعیان واجب است، معرفی کرده و این بانو را شفیع همه شیعیان دانسته اند.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تصریح کرد: حضرت معصومه (س)، دارای طهارت روح و کمالات معنوی بالایی بودند، به گونه ای که به زائرانش وعده بهشت داده شده است.

فقیهی یادآورشد: شما از میان 93 هزار دانشجو انتخاب شدید و مهم تر این است در دروز اول ذی القعده در کربلا هستید، این روز اربعین پاکدامنی است و امیدوارم در این روزها از حضرت معصومه درس بگیریم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید