رئیس جمهور آمریکا شدن برای یک سیاهپوست راحت‌تر از فعالیت در هالیوود است

0

به نقل از گیگر:

«اسپایک لی»، فیلمساز سیاهپوست آمریکا گفت: به قدری در هالیوود تبعیض نژادی بیداد می‌کند که تو سیاه باشی و بخواهی رئیس‌جمهور آمریکا شوی به مراتب راحت‌تر است تا اینکه بخواهی در این سینما کاره‌ای شوی.

 به گزارش سینماخبر،«اسپایک لی» که امسال به موفق به کسب جایزه اسکار افتخاری از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی شد، در ضیافت شامی که روز شنبه برگزار شد از تبعیض نژادی موجود در صنعت سینمای هالیود به شدت انتفاد کرد.

این فیلمسازی سیاهپوست آمریکایی متذکر شد: برای یک سیاهپوست رئیس جمهور آمریکا شدن به مراتب راحت‌تر است تا اینکه بخواهد در هالیوود رئیس یک استودیو یا شبکه شود.

«لی» گفت: ما باید در رابطه با ایجاد تنوع نژادی و جنسیتی بیشتر و تغییراتی اساسی در صنعت هالیوود بحث‌های جدی‌تری کنیم، این خیلی مضحک است که این صنعت پشت سر ورزش است و تا این اندازه از آن فاصله دارد.

«لی» برای دریافت جایزه‌اش همراه با بازیگران سیاهپوست هالیوودی دیگری چون «دنزل واشنگتن» و «ساموئل ال. جکسون» روی سن رفت.

«واشنگتن» نیز در ادامه صحبت‌های «لی» گفت: در این صنعت، هیچ کس به اندازه «اسپایک لی» آفریقایی‌ها آمریکایی‌ها را وارد عرصه حرفه‌ای نکرده است.

بنا بر این گزارش، اگرچه مشکلات تبعیض نژادی و جنسیتی همواره در هالیوود مطرح بوده است ولی طی سال‌های اخیر اعتراض‌ها به این مشکلات به شدت زیاد شده است.

منبع:فارس

 

 

پاسخ دهید