رئیس جمهور فیلیپین اوباما را حرامزاده خواند!

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عصر ایران به نقل از سی ان ان نوشت: در پی توهین بی سابقه “رودریگو دوترته” رییس جمهور فیلیپین به اوباما، کاخ سفید برنامه دیدار امروز (سه شنبه) دو رهبر در حاشیه نشست سران سازمان “آ.سه.آن” در لائوس را لغو کرده است.

اوباما روز سه شنبه به جای دیدار با دوترته با “پارک گئون های” همتای کره جنوبی خود ملاقات خواهد کرد.

دوترته در اظهاراتی توهین آمیز گفته است:” او (اوباما) فکر می کند کیست؟ من عروسک در دست آمریکا نیستم. من رییس جمهور کشوری مستقل هستم و یه هیچ کس به جز مردم کشورم جواب پس نمی دهم… حرامزاده، فحش بارانت می کنم .”

دوترته این اظهارات را در واکنش به سخنان رییس جمهوری آمریکا درباره به بحث گذاشتن نگرانی از کشتار بی حساب و کتاب قاچاقچیان مواد مخدر در فیلیپین در دیدار با همتای فیلیپینی مطرح کرد.

پس از اظهارات اوباما، دوترته با توهین به اوباما و حرامزاده خطاب کردن او، گفت در آن دیدار اگر اوباما بخواهد آن مساله را پیش بکشد و او را مورد بازجویی قرار دهد، در همان جلسه و در قابل چشم همگان او را فحش باران خواهد کرد.

رییس جمهور فیلیپین به ایراد سخنان جنجالی و توهین آمیز نسبت به مسایل مختلف شهره است.

او که به تازگی به واسطه شعارهای پوپولیستی و ضد فساد و وعده مبارزه ریشه ای با گروه های قاچاق مواد مخدر به قدرت رسیده است، مبارزه با مواد مخدر را در کشورش به قدری شدت داده که در هفته های گذشته نهادهای حقوق بشری نسبت به کشتار بی حساب و کتاب در خیابان های شهرهای فیلیپین ابراز نگرانی کرده و هشدار داده اند.

بر اساس تخمین این سازمان ها در هفته های گذشته و از زمان به قدرت رسیدن دوترته در فیلیپین بیش از 2000 شهروند فیلیپینی در نتیجه کارزار مبارزه با مواد مخدر در خیابان ها کشته شده اند. دوترته به مردم و نیروهای امنیتی گفته است در مبارزه با قاچاقچیان بدون مسامحه عمل کرده و آنها را در خیابان ها هدف قرار دهند. او همچنین گفته است مردم این کشور مجازند خانه های قاچاقچیان مواد مخدر را آتش بزنند.

سخنان اوباما در این باره نیز ناظر بر همین قسم نگرانی های جامعه جهانی بوده است که با پاسخ توهین آمیز رییس جمهور فیلیپین مواجه شد و کاخ سفید در واکنش به این اظهارات توهین آمیز برنامه دیدار دوجانبه دو رهبر را لغو کرده است.

باراک اوباما در ماه های آخر ریاست جمهوری خود قرار داد و اندکی بیش از 4 ماه دیگر کاخ سفید را به جانشین بعدی تحویل خواهد داد.

در جریان آخرین سفر مهم دیپلماتیک او که برای شرکت در نشست سران گروه بیست در چین بود، ماجرای عدم استقبال رسمی از او در فردگاه هانگژو نیز خبرساز شد اما او در واکنش با سوء تفاهم خواندن این حادثه گفت نمی خواهد آن را بزرگ کند.

خروج اوباما از پلکان پشتی هواپیمای شخصی اش

رئیس جمهور فیلیپین اوباما را حرامزاده خواند!

اوباما از سوی بخش قابل توجهی از مخالفان جمهوریخواه خود به عدم قاطعیت و اعتماد به نفس و رهبری ضعیف در عرصه بین المللی متهم شده است.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید