رئیس سازمان سینمایی حرفهایش را پس گرفت! + توضیحات سینماپرس

0

به نقل از گیگر:

به گزارش خبرنگار سینماپرس، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی که روز گذشته طی گفتگویی با یکی از خبرگزاری ها و در ادعایی عجیب و البته تخریبی علیه دو رسانه منتقد برنامه ها و سیاستهای سینمایی دولت یازدهم اظهار داشت: «نه هفت را میبینم، نه سینماپرس…»، صیح امروز در مصاحبه ای با خبرنگار یکی دیگر از خبرگزاری ها، سخنان خود را اصلاح کرد و مدعی شد با اضافه شدن یک کلمه مفهوم جمله اش تغییر کرده است!

وی در گفتگوی خود با تسنیم چنین گفت:

تسنیم: آقای ایوبی مشهور است که شما هر روز سینماپرس را رفرش می کنید و کوچکترین مطلبی که در آنجا در مورد خودتان و سازمان سینمایی می‌بینید جواب می‌دهید.

ایوبی: شاید باور نکنید، اما من تا حالا یک بار هم به سایت سینماپرس نرفته‌ام. برگزیده‌هایی است که دوستان درست می‌کنند و می‌آورند. چه برسد به اینکه بخواهم بر اساس این سایت نظردهی کنم.خیال می‌کنم که وقت ما خیلی بیشتر از این‌ها می‌ارزد.

سینماپرس نیز با ذکر عین تیتر آن خبرگزاری و اضافه کردن جمله پایانی ایوبی به عنوان تیتر دو خبر مبادرت به ارائه تحلیل و بازنشر بخشی از گفتگو نمود:

همزمان با نمایشگاه مطبوعات اعلام کرد؛

ایوبی: نه «هفت» می‌بینیم، نه «سینماپرس»/ وقت ما بیشتر از دیدن رسانه‌ها می‌ارزد!؟

حال با مروری بر اتفاقات مورد اشاره در سطور فوق، ذکر چند نکته کوتاه ضروریست:

1- اینکه رئیس سازمان سینمایی گله مندند چرا واژه «رسانه ها» به تیتر سینماپرس اضافه و موجب تغییر مفهوم جمله ایشان شده است معطوف به اظهارات خود ایشان است. اگر منظور وی از وقت نگذاشتن برای رصد اخبار سینماپرس، نگاه تخریبی باشد که ابراز این رویکرد در زمان برگزاری نمایشگاه مطبوعات ( آنهم با توجه به حضور رئیس جمهور و وزیر ارشاد و مشاورانش در غرفه سینماپرس) کاملاً نابخردانه و احساسی ست و اگر هم منظور ایشان، همه رسانه های منتقد است که سینماپرس در انعکاس جمله ایشان تحریفی نکرده است.

2- به هر حال متولی سینمای کشور به رغم ادعاهایش و البته مستندات دیروز سینماپرس، قادر به حذف و یا کمرنگ کردن جایگاه این رسانه در میان مردم به ویژه اهالی سینما نیست و خود بر نقش آن در بسیاری از تصمیم گیری ها و هدایت افکار عمومی به سمت راه صحیح در عرصه سینما واقف است، لذا سینماپرس چه ایشان بخواهند، چه نخواهند رسانه ایست که در حال حاضر با وجود رویکرد انتقادی و صریحش از لحاظ تعداد مخاطب، رتبه دوم در میان سایت های سینمایی کشور را داراست.

3- به نظر می رسد ایشان در برابر برخی اظهارات خود آنهم در زمان برگزاری نمایشگاه مطبوعات و آنهم در قبال دو رسانه مهم مجازی چون «سینماپرس» و دیداری چون برنامه «هفت» ،می بایست دقت کافی را به خرج دهد تا مبادا اینگونه با بکارگیری زبانی لطیف تر و آرامشی بیشتر، مجبور به اصلاح سخنان و توجیه ادعاهایش شود.

پاسخ دهید