رئیس سامسونگ موبایل، از اضافه شدن اسکنر عنبیه چشم به گوشی های میان رده خبر داد

0

رئیس سامسونگ موبایل، از اضافه شدن اسکنر عنبیه چشم به گوشی های میان رده خبر داد

 یکی از ویژگی های مهم اضافه شده در جدید ترین پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی نوت 7، اسکنر عنبیه چشم این دستگاه است که همان طور که از نام این ویژگی پیداست، امکان باز کردن قفل دستگاه توسط اسکن عنبیه چشم در این گوشی وجود دارد. این ویژگی برای اولین بار است که در داخل گوشی های سامسونگ قرار گرفته است و پیش از این مایکروسافت در دو گوشی Lumia 950 و Lumia 950XL از اسکنر عنبیه چشم استفاده کرده بود. به نظر میرسد این فناوری قصد دارد در آینده مانند اسکنر های اثر انگشت در گوشی های هوشمند همه گیر شود و رئیس بخش موبایل کمپانی سامسونگ در این مورد توضیحاتی را ارائه داده است. همراه ما باشید.

 

آقای D.J.Koh که رئیس بخش گوشی موبایل کمپانی سامسونگ محسوب میشود، در مورد برنامه ی کمپانی برای اضافه کردن این سیستم امنیتی به دیگر مدل ها به طور خلاصه صحبت کرده است. ایشان اعلام کرده اند که سامسونگ بیش از سه سال برای اضافه کردن اسکنر عنبیه چشم که از لحاظ تئوری به عنوان ایمن ترین سیستم امنیتی بایومترک شناخته میشود، سرمایه گذاری کرده و تحقیقات بسیاری را انجام داده است. در حالی که برخی اپلیکیشن های پیشفرض در گلکسی نوت 7 با اسکنر عنبیه چشم سازگار شده اند و کاربر میتواند برای بخش هایی مانند گالری از این سیستم امنیتی استفاده کند، سامسونگ در نظر دارد تا با ارائه ی یک API به توسعه دهندگان اجازه ی بهره گیری از این سیستم امنیتی در اپلیکیشن های سوم شخص را نیز بدهد و همچنین کمپانی در حال مذاکره با بانک های مختلف است تا اقدامتی را در این مورد صوت دهد. رئیس سامسونگ موبایل اینگونه ادامه داده است که کمپانی در نظر دارد تا از اسکنر های عنبیه چشم در دستگاه های مدل پائین تر نیز استفاده کند و این بدین معناست که در آینده در گوشی های میان رده ی این کمپانی و دیگر کمپانی ها شاهد این قابلیت خواهیم بود. اسکنر عنبیه چشم در گلکسی نوت 7 با سرعت بالایی کار میکند و در هر دو موقعیت نور کم و زیاد نیز به خوبی و با خطای بسیار ناچیزی عمل میکند. قطعا اسکنر های عنبیه چشم از اسکنر های اثر انگشت ایمن تر هستند و نفوذ به دستگاه را سخت تر از قبل میکنند.

همچنین شایعه شده است که دیگر سازنده ی کره ای، کمپانی ال جی نیز در حال کار بر روی اسکنر عنبیه چشم اختصاصی خود است . در حالی که انتظار میرفت کمپانی در جی 5 از این نوع اسکنر استفاده کند، به نظر میرسد ال جی قصد دارد تا در پرچمدار آینده ی خود که LG V20 محسوب میشود و 16 شهریور ماه معرفی خواهد شد، از این نوع سیستم امنیتی استفاده کند. نظر شما در مورد اضافه شدن اسکنر های عنبیه چشم به گوشی های ارزان قیمت تر چیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید