رئیس مرکز ملی فضای مجازی: بازار ICT کشور در حد و اندازه اقتصاد ملی نیست

0

فناوری اطلاعات > ارتباطات – فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی نیز در مراسم رونمایی از جویشگر پارسی با ابراز امیدواری نسبت به حضور جویشگر بومی در کشور، گفت: متأسفانه اندازه بازار ICT در کشور محدود است و در حد و اندازه اقتصاد ملی نیست.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور با بیان اینکه جویشگر بومی یکی از ابزارهای شبکه ملی اطلاعات است، ادامه داد: برای حمایت از جویشگر بومی ضروری است بانک های اطلاعاتی را در دسترس قرار داد.

وی با تأکید به مشارکت تمام گروه ها گفت: مدل های اقتصادی بومی طراحی کنید تا به مخاطب ایرانی براساس نیاز آن اطلاعات داد.

فیروزآبادی با بیان اینکه جویشگر تنها نیست بلکه شامل کسب و کارها هم می شود و این بازار کسب و کار ICT امکان بزرگ شدن تا چهار برابر را دارد.

وی با اشاره به فرصت ایجاد شده در دولت یازدهم گفت: سیاست دولت و شرایط برجام فرصت خوبی است که بازار داخلی را ارتقای سه چهار برابری داد و با تصمیمات لازم می توان این شرایط را به وجود آورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت در حد سیاستگذاری می تواند حمایت کند و برای آغاز باید در حوزه هایی وارد شد که بومی است که بیشتر خدماتی، سرگرمی و جویشگرها است.

5656

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید