راز طول عمر ساکنین یک روستای ایتالیایی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فرانس24، دهکدۀ آچارولی در استان سالرنو در منطقۀ کامپانیا در جنوب‌شرقِ ایتالیا یک دهکدۀ عادی نیست. در میان 700 نفر جمعیتِ این روستا، دست‌کم یک تن از هر 10 نفر بیش از یکصد سال عمر می‌کند.

پژوهشگرانِ دانشگاه ساپینزا رُمِ ایتالیا و دانشگاه پزشکیِ سن دیگو امریکا پس از گذراندنِ 6 ماه در این روستا متوجه شدند که شرایط گردشِ‌خون افراد مسن در این دهکده نسبت به سن‎شان به طرز خارق‌العاده‌ای مناسب است.  

راز طول عمر ساکنین یک روستای ایتالیایی

این گروه تحقیقاتی نمونۀ خون بیش از 80 نفر از ساکنینِ این روستا را تجزیه و تحلیل کرده و متوجه شدند که سطح هورمون آدرنومدولین در خون این افراد به شکل فوق‌العاده‎ای پایین است.

مقادیر بالای آدرنومدولین که یک پروتئینِ عامل رشد است و موجب گشاد شدنِ رگ‌های خونی می‌شود، گردش خون را دچار مشکل کرده و سلامتی فرد را به مخاطره می‌اندازد.

گروه تحقیقاتی هنوز علت اصلیِ این پدیده را کشف نکرده است، اما پژوهشگران معتقدند که رژیم غذایی و ورزش ارتباط نزدیکی با عمر طولانیِ این روستاییان دارد.

مردم آچارولی ترجیح می‌دهند که گوشت ماهی‌هایی را بخورند که خود صید می‌کنند. آن‌ها همچنین در خانه‌هایشان مرغ و خرگوش پرورش داده و از گوشت آن‎ها تغذیه می‎کنند.

این روستاییان همچنین در تغذیۀ خود از روغن زیتون، سبزیجات و میوه‌های خانگی بهره می‌برند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید