راز های سر به مهر: خالق Uncharted از فعالیت بر روی بازی جنگ ستارگان می گوید

0

راز های سر به مهر: خالق Uncharted از فعالیت بر روی بازی جنگ ستارگان می گوید

به موجب تولید سه گانه ای جدید از سری فیلم های جنگ ستارگان در طی سال های پیش رو و به منظور بهره مندی هر چه بیشتر از پتانسیل های تبلیغاتی این سه گانه (که بخش نخست آن یعنی فیلم سینمایی نیرو بر می خیزد چندی پیش در سطح جهان اکران شد) سران شرکت EA ظرف چند سال آینده نسخه های متعددی از مجموعه بازی های Star Wars را در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهند داد. به طور حتم در میان این عناوین، یکی از مورد انتظار ترین آن ها اثری است که در حال حاضر به دست اعضای استودیو Visceral Games در دست تولید بوده و خانم ایمی هنینگ نقش نوشتن داستان آن را بر عهده دارد. فردی که در طراحی داستان سه عنوان نخست از مجموعه بازی های Uncharted هم نقش عمده ای را بر عهده داشت و در مجموع یکی از بهترین و خلاق ترین نویسندگان فعال در دنیای بازی های کامپیوتری به شمار می رود. حال علاقه مندان به مجموعه بازی های Star Wars به تازگی شاهد ارائه ی توضیحات تازه ای از سوی خانم هنینگ در رابطه با پروژه ی جدیدی هستند که او هم اکنون در قامت نویسنده ی اصلی داستان آن به فعالیت مشغول است.

چندی پیش ایمی هنینگ شرکت بازی سازی ناتی داگ را به مقصد شرکت EA ترک کرد و در واقع پروژه ی تولید نسخه ی جدید از سری بازی های جنگ ستارگان نخستین کار جدی او در خانه ی جدیدش محسوب می شود. البته در حال حاضر علاقه مندان به دنیای جنگ ستارگان هیچ اطلاع دقیقی از پروژه ای که خانم هنینگ وظیفه ی خلق داستان آن را بر عهده دارد، ندارند و تنها از این نکته آگاه هستند که این بازی جدید قرار است در سال 2018 میلادی در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار گیرد (حتی نام این بازی نیز در حال حاضر به طور دقیق مشخص نشده است). با این حال به تازگی و در جریان همایش اخیر برگزار شده پیرامون فرنچایز جنگ ستارگان، خانم هنینگ به نکاتی در رابطه با پروژه ای که هم اکنون به کار بر روی آن مشغول است اشاره نموده و به تشریح چگونگی فعالیت خود در جریان پیشرفت این پروژه پرداخته است. البته گفته های خانم هنینگ در رابطه با بازی جدید Star Wars کاملاً محافظه کارانه بوده است و به همین دلیل از خلال صحبت های او فاش شدن هیچ نکته ی جدیدی را در رابطه با گیم پلی و داستان این بازی شاهد نیستیم. در واقع او تنها به این نکته اشاره کرده است که نسخه ی جدید از سری بازی های جنگ ستارگان از داستانی کاملاً بکر و نو بهره می برد و بسیاری از لوکیشن ها ، شخصیت ها ، تکنولوژی ها و مخلوقات طراحی شده برای این بازی کاملاً جدید بوده و تا کنون سابقه ی حضور در هیچ یک از عناوین مبتنی بر دنیای جنگ ستارگان (اعم از فیلم و بازی) را نداشته اند. 

 star-wars1

در واقع مکانیزمی که خانم هنینگ توسط آن به خلق داستان نسخه ی جدید از سری بازی های Star Wars پرداخته است، بر اساس شکافتن فیلم های سینمایی سری جنگ ستارگان و تبدیل محتوای موجود در دل آن ها به ویژگی های مبتنی بر گیم پلی بوده است. شیوه ای که خانم هنینگ از آن برای خلق داستان مجموعه بازی های Uncharted نیز بهره گرفته بود و با الگو برداری از مجموعه فیلم های ایندیانا جونز ، بسیاری از شخصیت های اصلی و فرعی حاضر در آن ها را در قامت نسخه هایی کاملاً تازه به داستان بازی Uncharted و دنباله های آن اضافه کرد. در واقع این نکته ای است که خود خانم هنینگ در گفتگوی اخیرش به آن اشاره نموده و از این شیوه به عنوان شیوه ی اصلی خود در زمینه ی خلق داستان های مربوط به عناوین شاخص حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری یاد کرده است. بنا بر اعتقاد خانم هنینگ هدف اصلی او در خلق داستان بازی Star Wars این بوده است که تجربه کنندگان این اثر بتوانند در هنگام انجام گیم پلی این بازی به این احساس دست یابند که در حال تجربه کردن داستان به تصویر کشیده شده در دل یکی از فیلم های پر هیجان سری جنگ ستارگان هستند. به هر حال در جریان برگزاری نمایشگاه E3 امسال (بر خلاف انتظار بسیاری از هواداران شرکت EA) هیچ اطلاعات تازه ای از چند و چون این بازی مورد انتظار و کنجکاوی بر انگیز در اختیار علاقه مندان به مجموعه بازی های Star Wars قرار نگرفت و چشم انتظاران این بازی اکنون در این امید به سر می برند که شرکت EA به زودی اطلاعات تازه ای را از زیر و بم اثری که ایمی هنینگ داستان آن را به رشته ی تحریر در آورده است در اختیار آنان قرار دهد.

star-wars2

البته طی برگزاری همایش اخیر مرتبط با دنیای جنگ ستارگان، از دو محتوای الحاقی جدید بازی Star Wars Battlefront (که در پاییز گذشته شاهد عرضه شدن آن به بازار بودیم) نیز رو نمایی شد و علاقه مندان به این بازی چند نفره توانستند با برخی از نکات مربوط به این ملحقات جدید آشنا گردند. در این میان Death Star نام جدید ترین محتوای الحاقی بازی Star Wars Battlefront است که علاقه مندان به این بازی به زودی امکان تجربه ی آن را خواهند یافت. در واقع دوست داران بازی Star Wars Battlefront در این محتوای الحاقی جدید شاهد حضور دو شخصیت Chewbacca و Bossk در قامت قهرمانان جدید و قابل انتخاب بخش چند نفره ی این اثر خواهند بود و در عین حال نقشه های تازه ای هم به لیست نقشه های موجود در بخش چند نفره از بازی Star Wars Battlefront (که مهم ترین بخش این بازی هم به شمار می رود) اضافه خواهد گردید. سوای این محتوای الحاقی جدید، علاقه مندان به بازی Star Wars Battlefront می توانند در ماه دسامبر سال جاری میلادی شاهد ملاقات با چهارمین و آخرین محتوای الحاقی اختصاصی بازی Star Wars Battlefront باشند. نسخه ای که با نام Rogue one شناخته می شود و در ابتدا قرار بود در نخستین ماه های سال 2017 میلادی در اختیار هواداران بازی Star Wars Battlefront قرار گیرد. با این حال شرکت EA در نهایت تصمیم گرفت تا پرونده ی انتشار محتوا های تکمیلی برای بازی Star Wars Battlefront را در انتهای سال جاری میلادی به طور کامل ببندد و به طور رسمی به این امر پایان دهد. گفتنی است که نقشه های موجود در محتوای الحاقی Rogue One بر اساس سیاره ی Scarif طراحی شده اند و در قالب این بسته ی الحاقی نیز دو شخصیت جدید تحت نام های Jyn Erso و Orson Krennic به لیست قهرمانان قابل انتخاب بخش چند نفره از بازی Star Wars Battlefront اضافه خواهد گردید.            

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید