راز و رمزهای سقوط شی‌ فضایی به زمین + تصاویر

0

با انفجار کامل شی‌‌ فضایی در جو زمین دانشمندان هیچگاه موفق به کشف هویت واقعی این شی‌ فضایی نشدند و اسرار آن برای همیشه سر به مهر باقی ماند.

گفتنی است، دانشمندان اسم این قطعه فضایی را Wtf1190f نام گذاشته بودند ولی به دلیل آتش گرفتن آن در جو زمین پژوهشگران نتوانستند هویت واقعی آن را شناسایی کنند.

راز و رمزهای سقوط شی‌ فضایی به زمین + تصاویر

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پژوهشگران برای لحظاتی توانسته‌اند توسط دوربین‌های نجومی ورود شی‌ فضایی به جو زمین را ردیابی کنند اما به دلیل ابری بودن آسمان سریلانکا در آن روز تصاویر دقیقی در اختیار پژوهشگران برای شناسایی دقیق هویت قطعه فضایی قرار نگرفته است.

آژانس فضایی اروپا مشهور به ESA توانسته به ردیابی این شی فضایی در جو کره زمین بپردازد.

برخی از تیم‌های ستاره شناسی نیز با استفاده از هواپیماهای جت و پرواز بر فراز کره زمین به ردیابی شی‌ فضایی پرداخته‌اند.

مسیر WTF1190f اولین بار در سال 2012 شناسایی و محاسبه شد و تصاویر آن توسط تلسکوپ 2 متری موجود در جزیره‌ هاوایی در اختیار دانشمندان قرار گرفت.

راز و رمزهای سقوط شی‌ فضایی به زمین + تصاویر

کارشناسان برآورد کرده‌اند تنها در حدود 500 هزار قطعه در ابعاد یک الی 10 سانتی متر در فضا معلق است و این درحالی است که ذرات کوچکتر از یک سانتی متر به میزان میلیون‌ها قطعه در فضای اطراف کره زمین شناور هستند و تبدیل به خطری جدی به عنوان زباله‌های فضایی برای امنیت سفرهای فضایی نوزادان تبدیل شده‌اند.

راز و رمزهای سقوط شی‌ فضایی به زمین + تصاویر

کارشناسان تخمین می‌زنند این شی‌ فضایی قطعه‌ای متعلق به فضا پیمای آپولو بوده است که حدود 40 سال در فضا شناور بوده است اما هیچ گاه به طور دقیق هویت این شی‌ فضایی شناسایی نشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید