راهی هموار پیش روی تعاملات بین المللی دانشگاه‌های داخلی

0

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به فواید دوره پسابرجام از هموار شدن راه تعاملات بین المللی و نتایج آن برای دانشگاه و دانشگاهیان خبر داد.

محمود فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  گفت: قبل از دوره برجام، مشکلات فراوانی از قبیل خرید تجهیزات آزمایشگاهی وجود داشت یا حتی اگر محصولی خریداری می شد، اجازه ورود آن به آزمایشگاه داده نمی شد و از این نظر در تامین لوازم آزمایشگاهی با مشکل مواجه بودیم.

وی با اشاره به بهتر شدن این وضعیت بعد از برجام، افزود: در دوره پسابرجام بسیاری از تجهیزات را می توان راحت‌تر و ارزان‌تر از قبل تهیه و تامین کرد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره تعاملات بین المللی اظهار داشت:‌ تعاملات بین المللی یکی از راه‌های رشد دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و اندیشمندانی است که به کارهای علمی علاقه زیادی دارند و با تعامل می توانند به موفقیت‌های بیشتر برسند.

وی ادامه داد: خواه و ناخواه، ایزوله بودن حوزه تعاملات تا قبل از برجام باعث می شد که در بسیاری از کنفرانس‌های بزرگ دنیا که دانشمندان و محققان می توانند نظریه‌های خود را با یکدیگر در میان گذارند، دانشجویان و استادان نتوانند شرکت کنند.

فتوحی فیروزآباد گفت: درواقع به دلیل موافقت سخت با صدور ویزاها در دوره قبل از برجام، بسیاری از دانشجویان یا استادان وقتی در این مسیر، مشکلات فراوان را می دیدند از شرکت در این کنفرانس‌ها منصرف می شدند که خوشبختانه این مسله در دوره پسابرجام تاحدی سامان یافته است.

وی بیان کرد: امیدواریم با تعاملات بین المللی، دیپلماسی علمی اتفاق افتد؛ کمااینکه در دانشگاه شریف بازدید هیات‌های خارجی افزایش یافته و امیدواریم بتوانیم از این موقعیت پیش رو به نفع کشور نهایت استفاده را داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید