راه‌اندازی «ایستگاه حجاب» در شهر «مالدن» آمریکا+عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایکنا، در این جشنواره که دیروز، چهارم مهرماه در تالار شهر مالدن در ایالت ماساچوست با حضور هزاران شرکت‌کننده غیرمسلمان از جمله ندیم مازن، شهردار این شهر و نخستین عضو مسلمان شورای شهر کمبریج و نیز وکلا و نمایندگان کنگره آمریکا برگزار شد؛ ایستگاه حجاب یکی از جالب‌ترین بخش جشنواره برای بازدیدکنندگان بود.

لیلا الشاریه، یکی از داوطلبان برگزاری جشنواره در ایستگاه حجاب، که زنان غیرمسلمان را به امتحان کردن حجاب تشویق می‌کرد، گفت: تلاش کردیم جو دوستانه‌ای را برای بازدیدکنندگان ایجاد کنیم که هم سرگرم‌کننده بوده و هم نمایشگر فرهنگ اسلامی باشد.

وی گفت: چنین جوی باعث برداشته شدن موانع ارتباط مسلمانان با پیروان دیگر ادیان می‌شود تا آن‌ها ببینند مسلمانان، مردم متفاوتی نیستند بلکه پایبند به قوانین دین خود هستند.

راه‌اندازی «ایستگاه حجاب» در شهر «مالدن» آمریکا

این جشنواره با برگزاری نماز جماعت شروع شد و ایستگاه چکاپ سلامتی با ویزیت رایگان افراد و ایستگاه فروش قرآن کریم نیز از جمله برنامه‌های آن برای معرفی اسلام و فرهنگ اسلامی بود.

کوین مولیس، رئیس پلیس مالدن که یکی از شرکت‌کنندگان در این جشنواره بود، گفت: بسیاری از رهبران اسلامی مالدن به اداره پلیس این شهر اعتماد دارند و این اداره اولین نیروی مسلمان خود را استخدام کرده است.

محمد شدید، مدیر برگزاری این جشنواره با اشاره به تخریب مسلمانان توسط رسانه‌ها گفت: مردم این شهر در اثر تبلیغات سوء رسانه‌ها تصورات منفی زیادی از اسلام و مسلمانان دارند و هدف این جشنواره معرفی اسلام واقعی و فرهنگ اسلامی به آنان بود.

نیکول مسلم، یکی دیگر از برگزارکنندگان که ۱۱ سال پیش به دین اسلام گرویده است، گفت: اعضای خانواده خودم گاهی بر اثر تبلیغات منفی شبکه‌های اجتماعی، مسلمانان را تروریست و مردمی خطرناک تصور می‌کنند و من آن‌ها را توجیه می‌کنم زیرا ترس ریشه در نادانی دارد.

وی افزود: چنین جشنواره‌هایی می‌تواند اذهان مردم را نسبت به مسلمانان تا حد زیادی تغییر دهد.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید