راه‌اندازی سامانه جامع انجمن‌های علمی

0

در جهت تسهیل فعالیت انجمن‌های علمی سامانه جامع انجمن علمی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ علیرضا استقامتی دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت در هفدهمین همایش سالانه آسیب‌شناسی و طب آزمایشگاهی بیان کرد: ما در کمیسیون انجمن‌های علمی کمک می‌کنیم تا سازمان‌های مردمی نهاد فعالیت خود را ارتقا دهند. 190 انجمن علمی تحت پوشش دبیرخانه کمیسیون انجمن علمی هستند . این انجمن‌ها در رده‌های علوم پایه‌، بالینی و بین رشته‌ای فعالیت‌ می‌کنند.

وی افزود: از دیگر وظایف این کمیسیون تلاش برای ارتقای جایگاه انجمن‌های علمی به عنوان بازوهای کارشناسی در امور مختلف نظام سلامت و پیگیری روابط این انجمن‌ها با وزیر بهداشت و معاونت آموزشی است‌. 

استقامتی همچنین عنوان کرد: در تلاش هستیم تا در جهت تسهیل فعالیت انجمن‌های علمی و کمک به پیشبرد اهداف آنها سامانه جامع انجمن علمی را راه‌اندازی کنیم همچنین اصلاح آئین نامه انتخابات انجمن‌ها با هدف مشارکت بیشتر پزشکان از دیگر اقدامات انجام شده است. با اصلاح اساس‌نامه می‌توان برخی از چالش‌های موجود را حل کرد. 

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت این کمیسیون به عنوان پل ارتباطی انجمن‌ها و معاونت‌های وزارت بهداشت اظهار کرد: همکاری بین انجمن‌ها و معاونت‌ها می‌تواند به بدنه کارشناسی انجمن‌ها در جهت حل چالش‌های نظام سلامت کمک‌های شایانی کند. به همین منظور تلاش می‌کنیم که در تصمیم‌گیری‌ها نیز از انجمن‌های علمی به عنوان مشاوران امین استفاده کنیم البته انتظار می‌رود که این انجمن‌ها صادقانه برای ارتقای نظام سلامت کشور بدون جهت‌گیری خاص کمک کنند.

وی اضافه کرد: شاخص های ارزشیابی انجمن‌ها در حال ارزیابی است شایان ذکر است یکی از چالش‌های هیئت مدیره و انتخابات انجمن‌ها گستردگی‌کشورمان است. بدین ترتیب نباید توقع داشته باشیم که تمام متخصصین یک حوزه در انتخابات حضور داشته باشند در همین راستا سامانه انتخابات از راه دور را راه‌ اندازی می‌کنیم تا بدین وسیله مشارکت افراد در انجمن‌ها را تقویت کنیم. به طور کلی با اصلاح زیر ساخت‌ها در جهت ارتقا فعالیت انجمن‌ها تلاش می‌کنیم. 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام /  

لینک مطلب

پاسخ دهید