راه‌اندازی مرکز دانش‌بنیان در جهت توسعه علم پذیرای دانشجویان می‌شود

0

رئیس دانشگاه تهران گفت: تعامل دانشگاه با جامعه، دانش را به سوی ثروت و درآمدزایی سوق می‌دهد و ما با حمایت خیرین جهاد علمی مقدمات پیشرفت پژوهش را در بین جوانان با استعداد انجام می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ، دکتر نیلی رئیس دانشگاه تهران با اشاره برگزاری مراسم تقدیر از خیرین اظهار داشت: حضور در مراسمی که بزرگانی چون نیکوکاران جامعه در آن هستند ما را به یاد علم و دانش می اندازد و دانشگاه تهران در جهت توسعه کشور خواهان تعامل با جامعه بوده و این مسئله را یک اصل اساسی برای پیشرفت جامعه می‌داند.

وی بیان کرد: کشور ما متأسفانه دچار مشکلات متعددی همچون ناهنجاری‌های اجتماعی و فقر است و ما به شدت علاقه‌مند هستیم و با توجه به استعدادهای فراوان کشورمان به جایگاهی که شایسته آن است برسیم و مردم ما با حضورشان در انتخابات گذشته شأن و منزلتشان بالاتر از این مقدار می‌باشد.

رئیس دانشگاه تهران افزود: کشور ما در حوزه علم و دانش جز سرآمدان جهان است و اثربخشی علم و دانش راه حل بسیاری از مشکلات کشور و مردم عزیزمان است.

نیلی ابراز داشت: دانش قدرت و ثروت اصلی یک کشور است و این دو مقوله می تواند توسعه کشور را تضمین و بالاترین سرآمد ملی را به مردم هدیه بدهد.

رئیس دانشگاه ادامه داد: اگر ما نیت واقفین و خیرین را محور قرار دهیم باید چهره فقر را از کشور زدوده و در جهت توسعه علمی و معنوی کشور کمک کنیم زیرا که بهترین جا برای محقق کردن این ایده سرمایه‌گذاری در حوزه علم و دانش است.

نیلی با بیان این که هر مرکز می‌تواند اثربخشی‌های مختلفی داشته باشد تصریح کرد: دانشگاه تهران به عنوان نهاد علمی و بالاترین رده بندی جهانی تأثیرات سیاسی فرهنگی و علمی زیادی در کشور دارد و توسعه این دانشگاه به منزله پیشرفت همه‌جانبه کشور است.

رئیس دانشگاه تهران اظهار کرد: توسعه در بخش بین‌الملل و اخلاق حرفه‌ای سرلوحه دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران است و این دانشگاه در کنار آموزش و پژوهش در بخش تعهد سرمایه‌گذاری کلانی انجام داده است.

وی ذکر کرد: دانشگاه کارآفرینی در تراز بین‌المللی قرار دارد و حمایت‌ همه‌جانبه این دانشگاه و توسعه پارک علم و فناوری جز دستورات اصلی دانشگاه تهران است.

وی ادامه داد: جایی که دانشگاه به ثروت تبدیل می‌شود کشور را ترقی داده که متأسفانه این کمبود در کشور احساس می‌شود.

نیلی اظهار کرد: در اطراف پردیس دانشگاه تهران که مرکز علم و دانش قلم داد می‌شود قرار است پارک علم و فناوری در مساحت 450 هزار متر مربع اختصاص داده شود تا محل آن مرکز اصلی دانش‌بنیان بوده و در شهر تهران یک هویت دیگری خواهد بخشید.

رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: خیرین مشاوران امین دانشگاه و جامعه بوده و از فرهیختگان ممتاز کشورمان به حساب می‌آیند و من خواهش می‌کنم که این عزیزان به مشاوره فکری و مادی در جهت توسعه و پیشرفت کشور و رسیدن به اهداف مورد نظر بدهند.

دکتر محمود نیلی اشاره داشت: این بنیاد خیرین نهادی سیاسی فرهنگی و ملی بوده و یکی از اهداف اساسی آن افزایش فعالیت خیرین در جهت توانمندی دانشجویان بورسیه است.

رئیس پردیس دانشکده فنی با بیان اینکه دانشگاه تهران دانشگاهی ملی و با نیازهای مختلفی است، افزود: ما در این بنیاد نیازهایمان را دسته‌بندی کرده و به صورت کتابچه‌ای در اختیار خیرین قرار می دهیم تا در ساخت بناهای جدید و  تجهیز ملزومات آزمایشگاهی واقفین عزیر اطلاعات لازم را در دست داشته باشند.

وی ابراز داشت: این بنیاد در جهت انسانی توجه ویژه ای دارد و بهتر است که امکانات مادی و معنوی توسط افراد خیر در اختیار این نهاد قرار داده شود.

نیلی ادامه داد: طرح توسعه دانشگاه تهران نیازمند حمایت خیرین عزیز و دستگاه های حوزه دولتی است و خوشبختانه اقدامات زیادی در آن صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: اولین جلسه هیأت رئیسه این بنیاد در 30 بهمن ماه 93 برگزار شد و بعد از وقفه 8 ساله اولین جلسه هیأت رئیسه در خرداد 93 با حضور همه اعضا و تشکیل و دستور تأسیس دانشکده‌های ادبیات و همچنین ابوریحان داده شد.

وی تأکید کرد: در صورت هیأت رئیسه این بنیاد امضای تفاهم‌نامه دانشگاه کارآفرینی، احداث دانشکده مکانیک و همچنین ساخت مسجد پردیس دانشگاه و اهدای کتابخانه و همچنین بورسیه دانشگاه برتر با همکاری مؤسسه فرهنگی آموزشی قلم‌چی از دیگر مصوبات بنیاد حمایت‌های دانشگاه تهران است

انتهای پیام / 

لینک مطلب

پاسخ دهید