راه‌اندازی 5 مرکز انتقال خون در تهران ظرف 18 ماه آینده

0

مدیر عامل سازمان انتقال خون گفت: 5 مرکز انتقال خون در تهران با همکاری شهرداری تهران و بانک توسعه صنعت و معدن، ظرف 18 ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

پورفتح‌الله مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی   گفت: خیرین در سازمان انتقال خون مجمعی را تشکیل دادند و برای دسترسی اهدا کنندگان به مراکز اهدا خون، ساماندهی 5 مرکز انتقال خون در تهران را با همکاری شهرداری تهران در نظر گرفتند. فضاها به کمک شهرداری در اختیار سازمان انتقال خون قرار گرفت و در حال حاضر این 5 مرکز در حال ساخت هستند. 

وی افزود: بخشی از مسئولیت ساخت این مراکز به عهده‌ی بانک توسعه صنعت و معدن است و قرار بر این است این مراکز تا 18 ماه آینده راه‌اندازی شوند. علاوه بر این 9 سامانه سیار اهدا خون که قابل توسعه هستند توسط مجمع خیرین در حال برنامه‌ریزی و ایجاد است. این سامانه ها در مواقع بحران می‌توانند در مناطق بحران زده مستقر شوند. 

مدیر عامل سازمان انتقال خون فعالیت این سامانه‌های سیار را نامحدود خواند و گفت: این سامانه‌های سیار علاوه بر توانایی استقرار در مناطق بحران زده و ساماندهی اهدا خون، در مواقع عادی نیز در شهرهایی که مرکز اهدا خون ندارند، با برنامه‌ریزی و آموزش قبلی فعالیت می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: سعی می‌کنیم این سامانه‌ها، سامانه‌هایی باشند که اهدا کنندگان مستمر داشته باشند و با هدف 90 درصد اهدا کننده مستمر خون جهت گیری کنند. 

انتهای پیام/   

لینک مطلب

پاسخ دهید