راه اندازی بازارچه‌های دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان

0

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از راه اندازی بازارچه‌های دانشجویی با محوریت برنامه های مختلف در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

وی ادامه داد: در پردیس‌های دانشگاه پیش ازاین بازارچه‌هایی وجود داشت اما فضای کافی برای خدمات مذکور نبود بنابراین نیاز به امکانات و فضای وسیعتر احساس می‌شود.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: در بازارچه‌هایی که در نظر گرفته شده خدمات مانند کتابفروشی، تایپ وتکثیر خدمات بهداشتی، فروش مواد غذایی و مواردی دیگر از این قبیل انجام می‌شود.

قنبری با بیان اینکه برای این بازارچه‌ها مدلی پیشنهاد شده گفت:در این مدل بخش خصوصی اقدام به احداث بازارچه کرده و پس از عقد قرارداد بین بخش خصوصی و دانشگاه فرهنگیان مطابق قوانین کشور ارائه خدمات و نحوه مالکیت محل تعیین شود.

وی با اشاره به اینکه دانشجو معلمان به صورت شبانه روزی در دانشگاه حضور دارند بیان کرد: این مسئله فرصت مناسبی است تا دانشجوبان توانایی ها و هنرهای خود رااز طریق این بازارچه ها به نمایش بگذارند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: برای راه اندازی این بازارچه ها در استانهای دیگر شورای استانها دخیل بوده و برروند اجرایی طرح نظارت دارند.

قنبری در خصوص زمان راه اندازی این بازارچه‌ها گفت: اکنون که زمینه طراحی و شکل گیری این طرح مطرح شده برپایی چنین بازارچه‌هایی امکان پذیر است و برای دانشجویان ترم تابستان و پاییزارائه خدمات می‌کنند.

وی یادآور شد: راه اندازی چنین طرحهایی برای دانشجویان موجب می‌شود تا از دوران تحصیل نهایت بهره را ببرند و به توجه آنها به سمت اشتغال زایی جلب شود.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: چنین بازارچه‌هایی پیش از این در دانشگاههای دولتی با موفقیت برگزار شده وبنا بر این تجربه دانشگاه فرهنگیان تصمیم گرفته تا این فرصت را در دانشگاه ایجاد کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید