راه اندازی رشته طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی کشور

0

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: رشته طب سالمندی برای اولین بار در این دانشگاه با توجه به نیاز کشور راه اندازی شده است.

محمد جلیلی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛درباره رشته طب سالمندی در این دانشگاه اظهار کرد: باتوجه به تغییرات در ساختار جمعیتی کشور نیاز به راه اندازی رشته طب سالمندی برای رسیدگی به مشکلات این افراد احساس شد که دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان اولین دانشگاه در ایران این رشته را راه اندازی کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه راه اندازی رشته جدید با سختی ها و مشکلاتی همراه است، کوریکولوم ها در این باره برای گرایش های مختلف این رشته تدوین و دانشجویان از طریق آزمون دستیاری جذب این رشته برای دوره تخصص شدند. 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد: متخصصان با گرایش های مختلف برای تدریس به دانشجویان این رشته و افزایش مهارت های آنها آموزش دیده‌اند.  

وی با بیان اینکه افراد بسیاری برای این رشته پذیرفته شده‌اند افزود: امیدواریم با کیفیت آموزشی بالا، این دانشجویان بتوانند پیشگام توسعه این رشته در کشور باشند. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید