راه اندازی سامانه هوشمند صدور پروانه ها/ قفل تعامل دانشجویان با معاونت های وزارت بهداشت باز شد

0

وزیربهداشت با پرده برداری از سامانه های هوشمند ثبت و صدور پروانه های الکترونیکی ازحذف اعمال سلیقه پردازی ها در صدور مجوز تاسیس مراکز درمانی و نظایر آن خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ حسن قاضی زاده هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به راه اندازی 2 سامانه کاربردی در راستای سهولت ارائه خدمات به مردم و دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: یکی از این سامانه ها مربوط به موسسات درمانی کشور برای صدور پروانه ها و مجوزهای مختلف برای تاسیس بیمارستان ، مراکز جراحی محدود ، آوردن وسایل و تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات بصورت دیجیتلال است که امکان هرگونه سوء استفاده، مغفول ماندن حقوق مردم ، رانت بازی و یا سهل انگاری های احتمالی بواسطه راه اندازی این سامانه کاملا حذف می شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون تمام اقدامات مربوط به اخذ مجوزها بصورت دستی، مراجعه حضوری ، اتلاف وقت با تفسیر های مختلف و اعمال برخی سلیقه پردازی ها بوده، افزود: به طور کلی دولت الکترونیک هدفش در راستای سهل سازی ارائه خدمات به مردم و جلوگیری از هرگونه مشکل در ارائه خدمات موثر به جامعه است.

علاوه بر جلوگیری از وقوع هرگونه تخلف در این سیستم با راه اندازی چنین سامانه هوشمندی همه موسسات، مراکز و مجوزهای به ثبت رسیده تحت نظارت مستقیم ناظرین وزارت بهداشت قرار می گیرد که این اقدام نیز از نظر حفظ حقوق شهروندی و ارتقاء کیفی خدمات به نفع مردم و سرمایه گذاران است.

راه اندازی سامانه ای مختص 200 هزار دانشجوی علوم پزشکی

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به راه اندازی دومین سامانه هوشمندی که مختص بیش از 200 هزار دانشجوی علوم پزشکی است؛ تصریح کرد : در  این سامانه که قابلیت دسترسی آسان به همه دستگاه های دیجیتالی را دارد، معاونت های دانشجویی می توانند ارتباطی دو جانبه با دانشجویان برقرار کنند.

وی ادامه داد: در این تکنولوژی علاوه بر بستر سازی مناسب برای افزایش تعاملات اجتماعی ، فرهنگی و علمی دانشجویان با معاونت ها به سوالات بسیار زیاد دانشجویان پاسخ داده می شود.

وزیربهداشت با اشاره به اینکه بیش از یک سوم دانش علمی کشور در دانشگاه های علوم پزشکی تولید می شود، نزدیک به 4.2 درصد دانشجویان کشور در اختیار ما هستند به گونه ای که 50 درصد نخبگان ورودی آموزش عالی در همین مجموعه مشغول تحصیل هستند و بیش از یک سوم دانش علمی کشور در دانشگاه های علوم پزشکی کشورمان تولید می شود که این سامانه با هدف توانمند سازی دانشجویان و فرهنگسازی سبک صحیح زندگی اجتماعی راه اندازی شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید