راه اندازی 7 پایگاه اورژانس جدید هوایی در کشور

0

معاون درمان وزارت بهداشت از راه اندازی 7 پایگاه جدید اورژانس هوایی در کشور خبر داد .

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت  در نشست خبری که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: در حوزه درمان مردم از مشکلات جدی رنج می‌بردند و برای پرداخت هزینه‌های مختلف درمانی با مسائل گوناگونی دست و پنجه نرم می‌کردند.

وی بیان کرد: پرداخت درمان از دید مردم از 60 درصد در طرح تحول نظام سلامت به زیر 7 درصد رسید و مشکلات دسترسی به خدمات درمانی و بیمارستانی و همچنین تجهیزات پزشکی برطرف شد.

آقاجانی ادامه داد: در قبل از اجرای طرح تحول سلامت وضعیت اقتصادی بیمارستان‌ها با مشکلات مختلفی روبه‌رو بوده و ناوگان تجهیزات پزشکی و وضعیت فیزیکی بیمارستان‌ها از فرسودگی زیادی برخوردار بودند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی در مناطق محروم دچار کمبود بود، افزود: این مشکل از سال 93 با اجرای طرح تحول سلامت بر طرف شده و خوشبختانه مردم طبق نظرسنجی‌های مختلف از رضایت‌مندی مردم از وزارت بهداشت بسیار خوب بوده و دستگاه‌های دولتی در طرح تحول نظام سلامت به کمک وزارت بهداشت آمده و بسیاری از مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان برطرف شد.

آقاجانی یادآور شد: با اجرای طرح تحول سلامت پوشش بیمه‌ای مردم ایران به بالای 95 درصد رسیده و در این طرح 11 میلیون از افرادی که فاقد بیمه بوده تحت پوشش خدمات درمانی رایگان وزارت بهداشت درآمده‌اند.

وی ابراز داشت: در طرح تحول نظام سلامت برای 16 میلیون بیمار بستری طرح حفاظت مالی به عمل آمده و هزینه‌های این افراد از 37 درصد به 3،6 درصد در مناطق روستایی و شهری رسیده است.

آقاجانی اظهار داشت: زایمان طبیعی یکی از مشکلات بهداشتی در کشور بوده به طوری که در دوره 2 ساله روند افزایش سزارین قبل از طرح تحول بالا رفته که با اجرای این طرح سزارین 6.5 درصد کاهش داشته است.

آقاجانی ادامه داد: زایمان طبیعی سبب شده تا 1 میلیون و 150 هزار زایمان به صورت طبیعی در کشور انجام شود و در طرح تحول نظام سلامت برای مادران دوره‌های آموزشی و توانمند سازی زایمان برگزار شده و ما به سمت اصلاح زایشگاه‌های کشور در حرکت هستیم.

وی گفت: 1800 واحد اختصاصی زایمان درکشور راه اندازی و تجهیز می‌شود و ما در طرح تحول نظام سلامت در راستای سیاست‌های جدید سعی داریم برای زوج‌های نابارور 17 مرکز ناباروری با تمرکز در مناطق محروم و 6 استان فاقد مرکز راه اندازی کنیم تا مردم سراسر کشور به کلینیک‌های ناباروری دسترسی کامل داشته باشند.

آقاجانی ابراز داشت: 24 مرکز ناباروری در کشور تجهیز شده تا زوج های نابارور تحت پوشش بیمه‌ای طرح تحول قرار گرفته و 85 درصد هزینه‌های آنها به صورت تعرفه دولتی تا سقف 3 نوبت پرداخت می‌شود. 

وی ادامه داد: برای پوشش  بیمه‌ای 2 میلیون زوج نابارور  105 میلیارد تومان بودجهدر نظر گرفته شده و خدمات ناباروری از طریق خدمات غذا ودارو و سازمان هایی دیگر به مردم ارائه می‌شود.

در حال تکمیل

لینک مطلب

پاسخ دهید