رایزنی وزارت مهاجرین “افغانستان” با سفرای اروپایی برای عدم اخراج پناهجویان افغان

0

خبرگزاری میزان – وزیر مهاجرین افغانستان در پی اعلام اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی، در دیدار با سفرای چند کشور اروپایی در کابل ضمن تاکید بر تعدیل توافقنامه‌های کشورش با اروپا، خواستار عدم اخراج افغان‌‌ها شده است.

رایزنی وزارت مهاجرین به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “سید حسین عالمی بلخی” وزیر امور مهاجرین افغانستان در دیدار با سفرای چند کشور اروپایی با اشاره به اخراج پناهجویان افغان اعلام کرد که توافقنامه‌هایی که سال‌های گذشته به امضا رسیده است نیاز به بازنگری دارد.
 
وی تاکید کرد که هدف از بازنگری این توافقنامه‌ها جلوگیری از اخراج اجباری پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی است.
 
در سال جاری هزاران افغان برای فرار از ناامنی‌های افغانستان با شرایط سخت و تلفات سنگین وارد کشورهای اروپایی شده‌اند اما برخی از این کشورها مانند آلمان این پناهجویان را به اخراج تهدید کرده است.
 
پیش از این نیز وزارت امور مهاجرین و امور خارجه افغانستان از کشورهای اروپایی خواسته بودند تا از اخراج پناهجویان افغان خودداری کنند زیرا شرایط افغانستان با آمدن زمستان سخت تر خواهد شد.
 
وزیر امور مهاجرین افغانستان در کابل با سفرای کشورهای آلمان، انگلیس، چک، ایتالیا، سوئد، فرانسه، هلند، فنلاند، دانمارک و نروژ در مورد اوضاع پناجویان افغان در اروپا رایزنی کرده است.
 
به گفته عالمی بلخی، مشکلات پناهجویان افغان چالش دوجانبه است که با تلاش متقابل باید حل شود.
 
سفرای کشورهای اروپایی نیز گفته‌اند که آنها تلاش می‌کنند تا با راه اندازی پروژه های اشتغال‌زایی به دولت افغانستان برای جلوگیری از روند مهاجرت کمک خواهند کرد.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید